Bane Resultatliste, Kirstinebjerg skov 25. marts 2
Bane 1Bane 2ABane 2BBane 3ABane 3B
Bane 4ABane 4BBane 5Bane 6Bane 7A
Bane 7BBane 8

Bane 1, 9000m., 19p.

  1 Peter Knudsen               Ok Melfar                             1:04:01    
  2 John Bargmeyer              Ok Syd                        H35-    1:08:10          8   8 
  3 Jacob A. Daugaard           Ok Esbjerg                            1:09:17    
  4 Mikkel Gandrup              Horsens Ok                            1:10:08    
  5 Peder Stephansen            Ok Esbjerg                            1:11:22    
  6 Bo Nielsen                  Ok H.t.f.                             1:13:00    
  7 Michael Buch Lorenzen       Ok Gorm                       H21-    1:13:16      8   7 
  8 Ole Stahlfest Jørgensen     Ok Gorm                       H35-    1:14:32      7   6 
  9 Morten Nielsen              Odense Ok                             1:16:24    
 10 Steffan Laier               Ok Snab                               1:16:49    
 11 Kristian M. Øllgaard        Ok Gorm                       H21-    1:16:53      6   5 
 12 Rasmus Ejlersen             Ok Syd                        H21-    1:17:07          4   7 
 13 Thomas Lindschouw           Faaborg Ok                            1:23:56    
 14 Tommy Iversen               Odense Ok                             1:24:34    
 15 Esben Blicher               Ok Melfar                             1:24:38    
 16 Jørn H. Klausen             Ok Syd                        H35-    1:25:22          3   6 
 17 Palle Cavan                 West/ribe                     H35-    1:28:27      5       5 
 18 Lars Frydendal              Ok Gorm                       H35-    1:29:32      4   2 
 19 Klaus Lønborg               West/ribe                     H35-    1:31:10      3       4 
 20 Søren Bertelsen             Ok H.t.f.                             1:40:25    
 21 Mikael Petersen             Ok Syd                        H35-    1:45:47          1   3 
    Thomas Gadsbølle            Ok Esbjerg                           Udgået    
    Rasmus Meldgaard            Kolding Ok                           Ikke startet    

Bane 2A, 6900m., 14p.

  1 Ole Gadsbølle               Ok Esbjerg                              51:53    
  2 Kresten Madsen              Odense Ok                               54:34    
  3 Karsten Jøhnk               Ok Syd                        H40-      54:37          8   8 
  4 Finn Jørgensen              Ok H.t.f.                               55:40    
  5 Torben Rasmussen            Odense Ok                               57:22    
  6 Henrik Sperling             Kolding Ok                              58:57    
  7 Brian Skinnerup             Ok Gorm                       H40-    1:00:18      8   7 
  8 Hans Aage Hvalsøe Hansen    Odense Politis Idrætsforening         1:01:51    
  9 Søren Dall                  Ok H.t.f.                             1:02:07    
 10 Ole Binder                  Ok Gorm                       H50-    1:02:15      7   6 
 11 Jørgen Olesen               Odense Politis Idrætsforening         1:02:28    
 12 Martin Havreballe Hansen    Ok Fros                               1:03:12    
 13 Gert Pedersen               Ok Melfar                             1:05:12    
 14 Anders Tversted             Århus 1900 Orientering                1:05:27    
 15 Hans Nielsen                Ok H.t.f.                             1:05:29    
 16 Kristian Toustrup           Ok Syd                        H50-    1:05:43          5   7 
 17 Johannes K. Daugaard        Ok Esbjerg                            1:06:33    
 18 Tonny Schwærter             Ok Esbjerg                            1:06:41    
 19 Per Christensen             Ok Esbjerg                            1:09:14    
 20 Jørn F. Andersen            Ok H.t.f.                             1:09:32    
 21 Michael Termansen           Ok Syd                        H40-    1:09:36          4   6 
 22 Ib Jensen                   Ok Gorm                       H50-    1:10:27      6   3 
 23 Henrik Jensen Nygård        Ok Snab                               1:11:21    
 24 Jørn Thomsen                Kolding Ok                            1:12:58    
 24 Peter Føns Knudsen          Ok Gorm                       H50-    1:12:58    
 26 Peter Gammeljord            Ok Snab                               1:15:03    
 27 Hans Jochumsen              Ok Esbjerg                            1:15:49    
 28 Thorkild Jepsen             West/ribe                     H45-    1:15:53      5       5 
 29 Peter Leineweber            Ok Snab                               1:17:35    
 30 Michael Jacobsen            Ok Snab                               1:19:50    
 31 Ove Petersen                Ok Syd                        H45-    1:20:42          2   4 
 32 Christian B. Hansen         Kolding Ok                            1:21:46    
 33 Sven Wodschow               West/ribe                     H50-    1:22:39      4       3 
 34 Jens M. Ibsen               Svendborg Ok                          1:22:44    
 35 Leif Pedersen               West/ribe                     H50-    1:22:51      3       2 
 36 Søren Skov Pedersen         West/ribe                     H45-    1:25:07      2       1 
 37 Jonas Kobberø               Ok Gorm                       H-16    1:25:29      3   3 
 38 Claus Jacobsen              Ok Syd                        H45-    1:25:44    
 39 Åge Kobberø                 Ok Gorm                       H40-    1:27:51    
 40 Allan Baagø                 Vest Jydsk Orienteringsklub           1:31:14    
    Arne Bertelsen              Ok H.t.f.                            Udgået    
    Carsten Quist Jørgensen     Ok H.t.f.                            Udgået    
    Henrik Stephansen           Ok Esbjerg                           Ikke startet    

Bane 2B, 6200m., 14p.

  1 Elin Nørgård Kracht         Politiets If-København                  54:50    
  2 Anette Lund                 Ok Gorm                       D35-      55:57      6   6 
  3 Helene Nissen               Ok Esbjerg                            1:06:10    
  4 Lisa Hansen                 Odense Ok                             1:06:34    
  5 Anne-Louise Gadbølle        Ok Esbjerg                            1:07:42    
  6 Nina Følbæk                 Silkeborg Ok                          1:08:02    
  7 Astrid Skjoldborg Glans     Ok Gorm                       D21-    1:20:15      5   5 
  8 Lone Fyhn Olesen            Odense Politis Idrætsforening         1:22:45    
  9 Christina Jacobsen          Ok Syd                        D-20    1:24:47          6   8 
 10 Kristine Baagø              Vest Jydsk Orienteringsklub           1:25:05    
 11 Tina Mikkelsen              Ok Snab                               1:25:47    
 12 Anne-Marie Jensen           Ok Syd                        D35-    1:40:27          3   5 
 13 Hanne Ljungberg             Ok Syd                        D35-    1:47:51          2   4 

Bane 3A, 5300m., 14p.

  1 Poul Erik Buch              Ok Gorm                       H55-      40:12      6   6 
  2 Svend Borgbjerg             Silkeborg Ok                            42:52    
  3 Karl Kristian Terkelsen     Ok Gorm                       H60-      43:26      5   5 
  4 William Blok                Ok Snab                                 44:43    
  5 Bent Nielsen                Ok Gorm                       H60-      45:07      4   4 
  6 Tom Andersen                Odense Ok                               45:46    
  7 Leif S. Knudsen             Faaborg Ok                              47:42    
  8 Bjørn Carlsen               Ok Snab                                 49:02    
  9 Poul A. Christensen         Ok Snab                                 49:12    
 10 Erik Damgaard               Faaborg Ok                              50:23    
 11 Svend Erik Bertelsen        Ok Syd                        H55-      50:25          3   6 
 12 Jon Matthiesen              Ok Syd                        H60-      53:46          2   5 
 13 Jørgen Nørmølle             Ok Melfar                               53:58    
 13 Kurt Pedersen               West/ribe                     H60-      53:58      3       4 
 15 Mogens E. Thomsen           Ok Syd                        H60-      55:06          1   3 
 16 Jesper Kracht               Politiets If-København                  56:37    
 17 N. P. Pedersen              Kolding Ok                              56:54    
 18 Hans Larsen                 Faaborg Ok                              58:28    
 19 Ove Splittorff              Svendborg Ok                            59:10    
 20 Mogens Nielsen              West/ribe                     H55-      59:41      2       2 
 21 Arne Brage                  Ok Melfar                               59:52    
 22 Henning Schou               Ok Snab                               1:00:04    
 23 Børge Iwersen               Ok Melfar                             1:00:05    
 24 Holger Mikkelsen            Odense Ok                             1:00:53    
 25 Knud Erik Thomsen           Svendborg Ok                          1:01:27    
 26 Leif Kristensen             Faaborg Ok                            1:01:34    
 27 Herluf Jensen               Svendborg Ok                          1:02:54    
 28 Bjarne Bang                 Ok Syd                        H55-    1:03:22    
 29 Ole Gjøtterup               Faaborg Ok                            1:08:05    
 30 Peter Gammelvind            West/ribe                     H55-    1:11:26      1       1 
 31 Jette Sørensen              Svendborg Ok                          1:16:04    
 32 Gunnar Gjermandsen          Horsens Ok                            1:17:47    
 33 Frank Petersen              Faaborg Ok                            1:20:46    
 34 Sven Sørensen               West/ribe                     H60-    1:22:54    
 35 Kurt Sørensen               Svendborg Ok                          1:26:43    
 36 Frode Mikkelsen             Ok Snab                               1:31:05    
 37 Klaus Staugaard             Kolding Ok                            1:38:23    
 38 Frede Jacobsen              Ok Syd                        H60-    2:09:54    
    Aksel Skovlyst              Faaborg Ok                           Udgået    
    Niels C. Andersen           West/ribe                     H60-   Ikke startet    

Bane 3B, 5100m., 13p.

  1 Line Stubberup              Odense Ok                     Aben3B    50:47    
  2 Jane Hansen                 Odense Ok                     Aben3B    51:17    
  3 Kate Nielsen                Ok Snab                       Aben3B    54:36    
  4 Lilli Hansen                Ok Gorm                       D45-      56:59      6   6 
  5 Tanya Prokhorova            Ok H.t.f.                     Aben3B  1:04:11    
  6 Grethe Buch                 Ok Gorm                       D45-    1:04:31      5   5 
  7 Hanne Jochumsen             Ok Esbjerg                    Aben3B  1:05:55    
  8 Dorte Arvidsen              Faaborg Ok                    Aben3B  1:06:32    
  9 Inger Andreasen             Ok Melfar                     Aben3B  1:06:58    
 10 Nicoline Lorenzen           West/ribe                     D-16    1:07:03      6       8 
 11 Susanne Holst               Ok Syd                        D45-    1:14:55          4   5 
 12 Dorthe Kühl Petersen        Ok Syd                        D-16    1:16:52          5   5 
 13 Astrid Schøning             West/ribe                     D-16    1:17:37      4       3 
 14 Silke Bolbro                Ok Syd                        D45-    1:31:15          2   2 
    Anne-Mette Gandrup          Horsens Ok                    Aben3B Udgået    

Bane 4A, 3900m., 10p.

  1 H. V. Jensen                Odense Ok                               37:13    
  2 Gunner Aaskov               Odense Ok                               39:12    
  3 Erland Skøt                 Ok H.t.f.                               44:04    
  4 Preben Christiansen         Odense Ok                               44:11    
  5 Jørgen Raaen Rasmussen      Odense Ok                               44:36    
  6 Bent Jacobsen               Kolding Ok                              48:36    
  7 Robin Watkin                Ok Syd                        H65-      48:41          4   4 
  8 Keld B. Nielsen             Ok H.t.f.                               50:04    
  9 Bent Schou                  Odense Politis Idrætsforening           51:06    
 10 Paul Staugaard              Kolding Ok                              57:21    
 11 Poul Pedersen               Ok Gorm                       H65-      58:22      4   3 
 12 Anders Boysen               Ok Esbjerg                            1:01:57    
 13 Gunner Christiansen         Odense Politis Idrætsforening         1:02:37    
 14 Bent Jensen                 Odense Ok                             1:04:07    
 15 Henrik Justesen             Ok Syd                        H65-    1:05:06          2   3 
 16 Dethlef Støhrmann           Ok Syd                        H65-    1:12:06    
 17 Niels Mortensen             Ok Gorm                       H65-    1:26:53      3   1 
    Helge Ove Jørrald           Ok Snab                              Udgået    
    Frede Hansen                Ok Syd                        H65-   Udgået    
    Jacob Ravn                  Horsens Ok                           Udgået    

Bane 4B, 3700m., 10p.

  1 Asta Terkelsen              Ok Gorm                       D50-      38:40      4   4 
  2 Randi Splittorff            Svendborg Ok                            51:58    
  3 Lis Knudsen                 Faaborg Ok                              55:18    
  4 Ingelise Baden              Ok H.t.f.                             1:01:27    
  5 Aase Eg Pedersen            Kolding Ok                            1:04:30    
  6 Anette Sperling             Kolding Ok                            1:05:28    
  7 Betty Hansen                Ok H.t.f.                             1:06:44    
  8 Bodil Mortensen             Ok Gorm                       D50-    1:07:03      3   3 
  9 Anne Marie Stephansen       Ok Esbjerg                            1:07:51    
 10 Jytte Christensen           Ok Esbjerg                            1:10:18    
 11 Tove Skovlyst               Faaborg Ok                            1:11:43    
 12 Susanne Knudsen             Ok Melfar                             1:11:58    
 13 Musse Brage                 Ok Melfar                             1:12:51    
 14 Karin Iwersen               Ok Melfar                             1:13:30    
 15 Inger Andersen              Faaborg Ok                            1:15:19    
 16 Pernille Stephansen         Ok Esbjerg                            1:16:56    
 17 Edit Thomsen                Ok Syd                        D50-    1:19:50          2   4 
 18 Marie Nørmølle              Ok Melfar                             1:21:43    
 19 Rita Jacobsen               Kolding Ok                            1:29:51    
 20 Lisbeth Thomsen             Kolding Ok                            1:35:47    
 21 Ellen Staugaard             Kolding Ok                            1:36:59    
    Kirsten Illum Jacobsen      Ok Syd                        D50-   Ikke startet    

Bane 5, 4300m., 12p.

  1 Stig R. Knudsen             Ok Gorm                       H35-B     41:48      1   1 
  2 Henrik Knudsen              Ok Melfar                               42:02    
  3 Martin Binder               Ok Gorm                       H-20B     45:29      1   1 
  4 Peter Ploug Nørgaard        Ok Gorm                       H35-B     45:50    
  5 Flemming Roel Jensen        Kolding Ok                              50:37    
  6 Brian Andersen              Ok Syd                        H35-B     52:32          1   1 
  7 Steen Holmegaard            Ok Gorm                       H21-B     53:41    
  8 Niels G. Hansen             Ok Gorm                       H35-B     54:11    
  9 Eskil Schøning              West/ribe                     H-14      54:50      3       3 
 10 Brian Bech                  Ok Gorm                       H35-B     55:14    
 11 Bent Lauridsen              Ok Syd                        H35-B   1:02:10          1   1 
 12 Dennis Heldgaard Kristensen Herning Orienteringsklub              1:03:20    
 13 Jørgen Rasmussen            Ok H.t.f.                             1:04:56    
 14 Martin Termansen            Ok Syd                        H-14    1:11:32          3   2 
 15 Finn Hove                   Ok Syd                        H35-B   1:17:22    
    Michael Radoor              Ok Melfar                            Udgået    
    Thomas Lind Hansen          Ok Syd                        H21-B  Ikke startet    
    H.C. Iversen                Kolding Ok                           Ikke startet    

Bane 6, 3500m., 10p.

  1 Sofie Føns                  Ok Gorm                       D-16B     35:49      1   1 
  2 Diana Jessen                Ok H.t.f.                               39:41    
  3 Solveig B. Nielsen          Ok H.t.f.                               44:23    
  4 Helle Schou                 Ok Snab                                 46:12    
  5 Cecilie H. Nisgaard         Ok Gorm                       D-16B     46:43      1   1 
  6 Dorte Damsgård Larsen       Ok Melfar                               53:13    
  7 Camilla Sørensen            Ok Snab                                 54:10    
  8 Marie B. Bertelsen          Ok H.t.f.                               54:39    
  9 Helle Termansen             Ok Syd                        D35-B     59:08          1   1 
 10 Lena Brøchner               Ok H.t.f.                               59:11    
 11 Bente Hagelskær             Ok Gorm                       D35-B   1:00:21      1   1 
 12 Benny Christensen           Ok H.t.f.                             1:02:54    
 13 Inger Jensen                Ok Gorm                       D35-B   1:07:34      1   1 
 14 Lya Wollesen                Ok Syd                        D35-B   1:10:31          1   1 
 15 Miranda Ottesen             Ok Fros                               1:35:19    

Bane 7A, 3300m., 17p.

  1 Viktor Gammeljord           Ok Snab                                 25:49    
  2 Torben Rasmussen            Ok Gorm                       H21-C     25:55      1   1 
  3 Morten Schou                Ok Snab                                 27:43    
  4 Erik Jensen                 Ok Gorm                       H21-C     28:02    
  5 Mathias Rasmussen           Ok Gorm                       H-14B     29:36      1   1 
  6 Rasmus B. Nørgaard          Ok Gorm                       H-14B     29:39      1   1 
  7 Thomas Knudsen              Ok Melfar                               30:45    
  8 Nicklas Jessen              Ok H.t.f.                               34:00    
  9 Henning Müller              Ok Syd                        H21-C     42:18          1   1 
 10 James O'conner              Ok Gorm                                 52:40    

Bane 7B, 3300m., 17p.

  1 Mathilde Kracht             Politiets If-København                  27:56    
  2 Merete Larsen               Ok Gorm                       D21-C     30:51      1   1 
  3 Laura H. Nisgaard           Ok Gorm                       D-14B     33:41      1   1 
  4 Signe Mortensen             Herning Orienteringsklub                34:14    
  5 Emilie M. Knudsen           Ok Snab                                 38:56    
  6 Birte Hove                  Ok Syd                        D21-C     40:12          1   1 
  7 Solveig Bang                Ok Syd                        D21-C     43:24    
  8 Doris Blok                  Ok Snab                                 50:18    
  9 Kirsten Wolff Knudsen       Svendborg Ok                            59:23    

Bane 8, 2900m., 14p.

  1 Ann Cathrine Larsen         Ok Gorm                       D-10      22:44      1   1 
  2 Josefine Lind               Ok Gorm                       Beg       22:55      1   1 
  3 Jens Christian Gammeljord   Ok Snab                                 24:59    
  4 Christoffer Gjøtterup       Faaborg Ok                              28:10    
  5 Kasper Iversen              Kolding Ok                              28:11    
  6 Anders Termansen            Ok Syd                        H-12B     31:44          1   1 
  7 Lise Termansen              Ok Syd                        D-10      32:17          1   1 
  8 Morten Knudsen              Ok Melfar                               33:01    
  9 Naja Sofie Knudsen          Ok Snab                                 33:18    
 10 Sune Asbjørn Knudsen        Ok Snab                                 38:52    
 11 Andreas Holst Matthiesen    Ok Syd                        H-10      39:44          1   1 
 12 Karoline Holst Matthiesen   Ok Syd                        D-10      39:49    
 13 Niels Boysen                Ok Esbjerg                              40:06    
 14 Agnes Kracht                Politiets If-København                  40:22    
 15 Camilla Bech                Ok Gorm                       D-10      45:13      1   1 
 16 Louise Bech                 Ok Gorm                       D-10      45:18    
mDivision, Version 1.13, Licens: OK FROS