Divisionsmatch /B-løb Trelde Næs 2013 01-09-2013, Trelde Næs / Trelde Skov, OK Fros OK Melfar

Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5A Bane 5B Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10

Bane 1 8,73 km

      Bane 1   8,73 km

   1. Thomas Knudsen                      OK Melfar                             H1    54:59           
   2. Magnus Dewett                       OK Snab                             H-20    58:28    +03:29 
   3. Flemming Jørgensen                  OK Snab                             H21-  1:03:33    +08:34 
   4. Viktor Gammeljord                   OK Snab                             H-20  1:07:45    +12:46 
   5. Kristian Blok                       OK Snab                             H-20  1:10:40    +15:41 
   6. Michael Buch Lorenzen               OK GORM                             H21-  1:11:23    +16:24 
   7. Joakim Damgaard                     OK GORM                             H-20  1:11:36    +16:37 
   8. Morten Schou                        OK Snab                             H-20  1:11:57    +16:58 
   9. Daniel H. Jensen                    OK H.T.F.                           H21-  1:13:56    +18:57 
  10. Henrik Steen Andersen               Odense OK                             H1  1:14:23    +19:24 
  11. Mathias H. Ringive                  OK GORM                             H21-  1:15:38    +20:39 
  12. Martin Busch                        OK Snab                             H35-  1:17:48    +22:49 
  13. Morten Larsen                       OK GORM                             H21-  1:19:17    +24:18 
  14. Anders Dalgaard                     Kolding OK                          H35-  1:24:12    +29:13 
  15. Tobias Svarer                       OK Esbjerg                            H1  1:25:43    +30:44 
  16. Mads Mikkelsen                      Horsens OK                            H1  1:26:49    +31:50 
  17. Lars B. Nielsen                     OK H.T.F.                           H21-  1:40:11    +45:12 
  18. Nicklas Finderup Jessen             OK H.T.F.                           H-20  1:42:34    +47:35 
  19. Lars Eeg Højholt                    Kolding OK                          H35-  1:42:45    +47:46 
  20. Henrik Ozol                         Silkeborg                             H1  1:44:05    +49:06 
  21. Christen K. Laursen                 Kolding OK                          H21-  1:44:07    +49:08 
  22. Peter Damgaard Frandsen             Kolding OK                          H21-  2:05:22  +1:10:23 
      Holger V Petersen                   OK GORM                             H-20    Disk. 
      Lasse Skare Therkildsen             OK H.T.F.                           H35-    Disk. 

Bane 2 6,78 km

      Bane 2   6,78 km

   1. Jens Knud Maarup                    Farum OK                              H2    44:50           
   2. Aija Skrastina                      Kolding OK                          D21-    51:00    +06:10 
   3. Josefine Lind                       OK GORM                             D-20    54:39    +09:49 
   4. Nina G. Najbjerg                    OK GORM                             D-20    55:45    +10:55 
   5. Torben Kristensen                   OK Snab                             H45-    56:25    +11:35 
   6. Jesper Fenger-Grøn                  OK Snab                             H45-    57:54    +13:04 
   7. Michael Thygesen                    OK Snab                             H40-    59:12    +14:22 
   8. Thomas Uhlemann                     Kolding OK                          H45-    59:35    +14:45 
   9. Per Eg Pedersen                     Kolding OK                          H45-  1:01:26    +16:36 
  10. Henrik Uhlemann                     Kolding OK                          H40-  1:03:17    +18:27 
  11. Bjarne Johannsen                    OK SYD                                H2  1:04:35    +19:45 
  12. Ulrika Örnhagen Jørgensen           OK Snab                             D21-  1:04:36    +19:46 
  13. Niels Nygaard Jensen                OK Snab                             H45-  1:05:39    +20:49 
  14. Gunnar P. Friis                     OK H.T.F.                           H45-  1:07:37    +22:47 
  15. Jes Aage Henning                    Kolding OK                          H45-  1:10:45    +25:55 
  16. Allan Grundsøe                                                            H2  1:13:33    +28:43 
  17. Susanne Højholt                     Kolding OK                          D35-  1:13:53    +29:03 
  18. Jens Peder Jensen                   OK H.T.F.                           H45-  1:15:19    +30:29 
  19. Terkel Gydesen                      OK Melfar                             H2  1:16:17    +31:27 
  20. Jens Liengård                       OK Snab                             H40-  1:16:20    +31:30 
  21. Kaj Isaksen                         OK Snab                             H45-  1:16:30    +31:40 
  22. Kristian M. Øllgaard                OK GORM                             H40-  1:16:43    +31:53 
  23. Peter Gammeljord                    OK Snab                             H45-  1:17:03    +32:13 
  24. Esben Blicher                       OK Melfar                             H2  1:17:25    +32:35 
  25. Kenneth F. Zimmer                   Kolding OK                          H40-  1:18:42    +33:52 
  26. Mads Pedersen                       OK H.T.F.                           H40-  1:19:56    +35:06 
  27. Michael Termansen                   OK SYD                                H2  1:21:12    +36:22 
  28. Nete Panduro                        OK Snab                             D-20  1:22:16    +37:26 
  29. Lars Tykær Jensen                   OK H.T.F.                           H45-  1:22:55    +38:05 
  30. Lars Klogborg                       OK H.T.F.                           H40-  1:26:40    +41:50 
  31. Jens Ozol                           Silkeborg                             H2  1:27:31    +42:41 
  32. Sofie Føns                          OK GORM                             D21-  1:27:46    +42:56 
  33. Hanne Staugaard                     Kolding OK                          D35-  1:28:46    +43:56 
  34. Ditte Busch                         OK Snab                             D35-  1:29:25    +44:35 
  35. Torben Rasmussen                    OK GORM                             H45-  1:30:17    +45:27 
  36. Thomas Gabs                         OK Melfar                             H2  1:33:15    +48:25 
  37. Henrik Holm                         OK GORM                             H40-  1:42:16    +57:26 
  38. Torben Lehn                         OK GORM                             H40-  1:51:29  +1:06:39 
      Jens Kristian Laursen               OK GORM                             H40-    Disk. 
      Ulrik Revsbech                      OK Esbjerg                            H2    Disk. 

Bane 3 5,93 km

      Bane 3   5,93 km

   1. Jørgen Damgaard                     OK GORM                             H50-    52:20           
   2. Søren Maarup                        Kolding OK                          H50-    52:38       +18 
   3. Arne Bertelsen                      OK H.T.F.                           H50-    56:00    +03:40 
   4. Steen Sig Andersen                  Kolding OK                          H55-    57:15    +04:55 
   5. Karsten Blok                        OK Snab                             H50-    57:28    +05:08 
   6. Erik Krogh                          Kolding OK                          H55-    58:48    +06:28 
   7. Søren Germann                       OK GORM                             H50-    59:54    +07:34 
   8. Marianne Lynge Krogh                Kolding OK                          D45-  1:00:09    +07:49 
   9. Søren Dall                          OK H.T.F.                           H55-  1:00:18    +07:58 
  10. Søren Klingenberg                   Faaborg OK                            H3  1:03:08    +10:48 
  11. Diana Finderup Jessen               OK H.T.F.                           D40-  1:03:10    +10:50 
  12. Anette Lund                         OK GORM                             D45-  1:03:46    +11:26 
  13. Bendt Bossen                        OK H.T.F.                           H50-  1:05:08    +12:48 
  14. Erik Damgaard                       Faaborg OK                            H3  1:07:27    +15:07 
  15. Bent Mikkelsen                      Faaborg OK                            H3  1:10:27    +18:07 
  16. Peter Klogborg                      OK H.T.F.                           H-16  1:10:56    +18:36 
  17. Uffe Villumsen                      OK Snab                             H50-  1:11:02    +18:42 
  18. Jørn H. Klausen                     OK SYD                                H3  1:12:22    +20:02 
  19. Frederik Eeg Højholt                Kolding OK                          H-16  1:12:35    +20:15 
  20. Peter H Juhl                        OK H.T.F.                           H50-  1:12:46    +20:26 
  21. Henning Schou                       OK Snab                             H55-  1:13:22    +21:02 
  22. Rasmus Nygaard Rasmussen            OK Snab                             H-16  1:14:21    +22:01 
  23. Ethna Cavanagh                      Faaborg OK                            D2  1:14:31    +22:11 
  24. Anne Gunnersen                      Kolding OK                          D40-  1:15:28    +23:08 
  25. Jette Klogborg                      OK H.T.F.                           D40-  1:15:48    +23:28 
  26. Marianne Damgaard                   OK GORM                             D45-  1:16:23    +24:03 
  27. Søren Bertelsen                     OK H.T.F.                           H50-  1:17:57    +25:37 
  28. Knud Jespersen                      OK Snab                             H55-  1:19:49    +27:29 
  29. Tonny Schwærter                     OK Esbjerg                            H3  1:21:27    +29:07 
  30. Torben Rasmussen                    Odense OK                             H3  1:22:26    +30:06 
  31. Peter Leineweber                    OK Snab                             H55-  1:26:24    +34:04 
  32. Claes Ø. Larsen                     Odense OK                             H3  1:31:40    +39:20 
  33. Lone Rasmussen                      OK Snab                             D45-  1:32:31    +40:11 
  34. Camilla Dalgaard                    Kolding OK                          D40-  1:36:02    +43:42 
  35. Marianne Iversen                    Kolding OK                          D45-  1:39:51    +47:31 
  36. Irene Gammeljord                    OK Snab                             D45-  1:41:10    +48:50 
  37. Tanya Prokhorova                    OK H.T.F.                           D45-  1:42:23    +50:03 
  38. Martin Ringive                      OK GORM                             H50-  1:49:32    +57:12 
  39. Merete Larsen                       OK GORM                             D45-  1:56:06  +1:03:46 
  40. Charlotte Wilsky                    Horsens OK                            D2  2:05:39  +1:13:19 
  41. Rie Moos Villumsen                  OK Snab                             D45-  2:07:12  +1:14:52 
  42. Niels Bang                          OK GORM                             H-16  2:14:45  +1:22:25 
      Kresten Madsen                      Odense OK                             H3    Disk. 
      Peter Føns Knudsen                  OK GORM                             H55-    Disk. 
      Rasmus Slot Fenger-Grøn             OK Snab                             H-16    Disk. 
      Steen Holmegaard                    OK GORM                             H50-    Disk. 

Bane 4 4,83 km

      Bane 4   4,83 km

   1. Poul Erik Buch                      OK GORM                             H60-    45:57           
   2. Hans Christian Strib                OK GORM                             H65-    49:15    +03:18 
   3. Gerhard Jensen                      Odense OK                             H4    52:14    +06:17 
   4. Guri Alm                            OK H.T.F.                           D50-    53:17    +07:20 
   5. Lise Termansen                      OK SYD                                D3    53:50    +07:53 
   6. Hans Aage Hvalsøe Hansen            Odense Politis Idrætsforening         H4    55:28    +09:31 
   7. Ann Cathrine Larsen                 OK GORM                             D-16    57:39    +11:42 
   8. Mogens E. Thomsen                   OK SYD                                H4    59:54    +13:57 
   9. Karl Kristian Terkelsen             OK GORM                             H65-  1:00:14    +14:17 
  10. Jørgen Stamp                        Odense OK                             H4  1:02:52    +16:55 
  11. Flemming D. Andersen                OK H.T.F.                           H60-  1:03:44    +17:47 
  12. Lise Nielsen                        OK H.T.F.                           D50-  1:05:32    +19:35 
  13. Hanne Ljungberg                     OK SYD                                D3  1:06:35    +20:38 
  14. Kurt Petersen                       Odense Politis Idrætsforening         H4  1:06:40    +20:43 
  15. Ove Splittorff                      Svendborg OK                          H4  1:07:29    +21:32 
  16. Helle Schou                         OK Snab                             D55-  1:07:44    +21:47 
  17. Jørn F. Andersen                    OK H.T.F.                           H65-  1:11:04    +25:07 
  18. Søren Kjær                          OK H.T.F.                           H60-  1:13:03    +27:06 
  19. Kate Nielsen                        OK Snab                             D50-  1:13:10    +27:13 
  20. Vivi Andreassen                     Kolding OK                          D55-  1:13:25    +27:28 
  21. Gunnar Gjermandsen                  Horsens OK                            H4  1:14:23    +28:26 
  22. Peter Lorenzen                      OK GORM                             H60-  1:15:59    +30:02 
  23. Ida Hansen                          Kolding OK                          D50-  1:16:35    +30:38 
  24. Leif Møller                         Kolding OK                          H65-  1:17:36    +31:39 
  25. Hanne Madsen                        Kolding OK                          D55-  1:18:18    +32:21 
  26. Bjørn Carlsen                       OK Snab                             H65-  1:18:22    +32:25 
  27. Holger Mikkelsen                    Odense OK                             H4  1:19:37    +33:40 
  28. Mogens Nielsen                      OK West                               H4  1:19:48    +33:51 
      Sarah Nissen Pedersen               Faaborg OK                            D3  1:19:48    +33:51 
  30. Niels Erik Kofoed                   OK H.T.F.                           H60-  1:21:10    +35:13 
  31. Flemming Roel Jensen                Kolding OK                          H60-  1:23:05    +37:08 
  32. Tina Blach                          Kolding OK                          D50-  1:25:19    +39:22 
  33. Jette Honoré                        OK H.T.F.                           D50-  1:25:39    +39:42 
  34. Johanne Gydesen                     OK Melfar                             D3  1:27:50    +41:53 
  35. Lene Laier                          OK Snab                             D50-  1:28:33    +42:36 
  36. Bente H. Ringive                    OK GORM                             D50-  1:29:06    +43:09 
  37. Jane Hansen                         Odense OK                             D3  1:30:16    +44:19 
  38. Torben Jørgensen                    Ribe OK                               H4  1:32:09    +46:12 
  39. Sissel Maria Eg Staugaard           Kolding OK                          D-16  1:36:00    +50:03 
  40. Marek Mir-Mackiewicz                Kolding OK                          H65-  1:41:17    +55:20 
  41. Ingelise Baden                      OK H.T.F.                           D50-  1:46:10  +1:00:13 
  42. Bente Jensen                        OK GORM                             D55-  1:52:32  +1:06:35 
  43. Else Lousdal                        OK Snab                             D55-  1:58:03  +1:12:06 
  44. Per K. Simonsen                     OK Snab                             H65-  2:00:17  +1:14:20 
  45. Anna Klingenberg                    Fåborg                                D3  2:05:19  +1:19:22 
  46. Jens M. Ibsen                       Svendborg OK                          H4  2:08:31  +1:22:34 
  47. Frode Mikkelsen                     OK Snab                             H65-  2:38:46  +1:52:49 
      Christian B. Hansen                 Kolding OK                          H60-    Disk. 
      Ib Jensen                           OK GORM                             H60-    Disk. 

Bane 5A 3,70 km

      Bane 5A   3,70 km

   1. Bent Nielsen                        OK GORM                             H70-    44:24           
   2. H. V. Jensen                        Odense OK                             H5    47:17    +02:53 
   3. Jørn Thomsen                        Kolding OK                          H70-    47:41    +03:17 
   4. Kaj Ove Rasmussen                   OK H.T.F.                           H70-    52:26    +08:02 
   5. Henning Frandsen                    Kolding OK                          H70-    54:00    +09:36 
   6. Hans Nielsen                        OK H.T.F.                           H70-    56:24    +12:00 
   7. Palle Møller Nielsen                Odense OK                             H5  1:01:54    +17:30 
   8. Niels J. Møller Hansen              Kolding OK                          H70-  1:02:22    +17:58 
   9. Erik Anders Jensen                  Silkeborg OK                          H5  1:02:31    +18:07 
  10. Bent Jacobsen                       Kolding OK                          H70-  1:04:10    +19:46 
  11. Erland Skøt                         OK H.T.F.                           H70-  1:06:15    +21:51 
  12. Herluf Jensen                       Svendborg OK                          H5  1:12:10    +27:46 
  13. Erik Thomsen                        OK Snab                             H70-  1:16:47    +32:23 
  14. Jørgen Thingvad                     OK H.T.F.                           H70-  1:18:33    +34:09 
  15. Keld B. Nielsen                     OK H.T.F.                           H70-  1:28:26    +44:02 
  16. Svend T. Andersen                   OK Snab                             H70-  1:37:10    +52:46 
  17. Niels Mortensen                     OK GORM                             H70-  1:50:10  +1:05:46 
  18. Poul Pedersen                       OK GORM                             H70-  2:25:20  +1:40:56 
      Gunner Stidsen                      OK Snab                             H70-    Disk. 

Bane 5B 3,40 km

      Bane 5B   3,40 km

   1. Randi Splittorff                    Svendborg OK                          D4    48:13           
   2. Asta Terkelsen                      OK GORM                             D65-    54:47    +06:34 
   3. Grethe Larsen                       OK Snab                             D65-    56:40    +08:27 
   4. Else Hass                           OK Pan Århus                          D4    58:53    +10:40 
   5. Inge Thorsen                        Odense OK                             D4  1:07:59    +19:46 
   6. Inger Jensen                        OK GORM                             D60-  1:08:41    +20:28 
   7. Aase Eg Pedersen                    Kolding OK                          D65-  1:17:21    +29:08 
   8. Jytte Larsen                        Silkeborg OK                          D4  1:33:55    +45:42 

Bane 6 5,43 km

      Bane 6   5,43 km

   1. Morten Örnhagen Jørgensen           OK Snab                             H-14    37:52           
   2. Søren Eg Staugaard                  Kolding OK                          H-14    45:17    +07:25 
   3. Casper Thygesen                     OK Snab                             H-14    45:42    +07:50 
   4. Stig R. Knudsen                     OK GORM                            H35-B    45:56    +08:04 
   5. Victor Kristensen                   OK Snab                             H-14    46:52    +09:00 
   6. Hans V. Petersen                    OK GORM                             H-14    48:21    +10:29 
   7. Jacob Barfoed                       Kolding OK                         H35-B    50:33    +12:41 
   8. Gustav V Petersen                   OK GORM                            H-20B    50:38    +12:46 
   9. Jakob E Juhl                        OK H.T.F.                          H-20B    52:33    +14:41 
  10. Anders Thygesen                     Kolding OK                         H21-B    54:51    +16:59 
  11. Flemming Jessen                     OK H.T.F.                          H35-B  1:02:59    +25:07 
  12. Sven Erik Jakobsen                  OK GORM                            H35-B  1:03:45    +25:53 
  13. Johnny Skovsgaard                   OK Snab                            H35-B  1:04:39    +26:47 
  14. Morten Rindom Knudsen               OK Melfar                             H6  1:05:18    +27:26 
  15. Mathias Finderup Jessen             OK H.T.F.                           H-14  1:06:33    +28:41 
  16. Vagn Hansen                         OK H.T.F.                          H35-B  1:07:41    +29:49 
  17. Lau Lykkebak Larsen                 OK Snab                            H35-B  1:08:17    +30:25 
  18. Stig Blicher                        OK GORM                            H35-B  1:10:43    +32:51 
  19. Jan Henrik Thiemer                  Kolding OK                         H35-B  1:11:15    +33:23 
  20. Mads E Juhl                         OK H.T.F.                          H-16B  1:11:21    +33:29 
  21. Magnus Skovhus Jespersen            OK Melfar                             H6  1:11:34    +33:42 
  22. Kasper Lynge Krogh                  Kolding OK                          H-14  1:12:29    +34:37 
  23. Kasper Andreasen                    PI Fredericia                         H6  1:12:37    +34:45 
  24. Daniel Nissen Pedersen              Faaborg OK                            H6  1:12:45    +34:53 
  25. Alf Holger Petersen                 OK GORM                            H35-B  1:13:05    +35:13 
  26. H. C. Iversen                       Kolding OK                         H35-B  1:19:16    +41:24 
  27. Tobias S. Bengtsen                  OK GORM                            H-16B  1:20:29    +42:37 
  28. Andreas Mikkelsen                   Faaborg OK                            H6  1:21:54    +44:02 
  29. Ole Axelsen                         Svendborg OK                          H7  1:24:52    +47:00 
  30. Finn Lehrmann                       OK Snab                            H21-B  1:26:20    +48:28 
  31. Jørgen Rasmussen                    OK H.T.F.                          H35-B  1:27:27    +49:35 
  32. Jonathan Ramus                      OK FROS                               H6  1:45:50  +1:07:58 
  33. Lasse Strøm Nikolajsen              OK GORM                             H-14  1:47:24  +1:09:32 
  34. Mads Bang                           OK GORM                             H-14  1:51:51  +1:13:59 
  35. Jesper Jacobsen                     Kolding OK                         H35-B  1:56:32  +1:18:40 
      Alexander Gilså Hansen              OK Melfar                             H6    Disk. 
      Eik Panduro                         OK Snab                            H21-B    Disk. 
      Niels Roungkvist Uhlemann           Kolding OK                          H-14    Disk. 

Bane 7 3,65 km

      Bane 7   3,65 km

   1. Felix Isaksen                       OK Snab                             H-12    22:49           
   2. Jeppe Caspersen                     OK Snab                             H-12    23:46       +57 
   3. Maria Damgaard                      OK GORM                             D-12    27:11    +04:22 
   4. Esben Ø. Pedersen                   OK GORM                             H-12    27:14    +04:25 
   5. Gustav Vinther Østermark Jense      Kolding OK                          H-12    27:23    +04:34 
   6. Jonathan Lind Barfoed               Kolding OK                          H-12    27:34    +04:45 
   7. Bettina Lehrmann                    OK Snab                            D21-C    28:08    +05:19 
   8. Jakob L. Vingtoft                   OK GORM                            H-20C    28:36    +05:47 
   9. Tobias Grønquist                    OK H.T.F.                          H-14B    29:16    +06:27 
  10. Eva Örnhagen Jørgensen              OK Snab                             D-12    29:21    +06:32 
  11. Jonas Gabs Rasmussen                OK Melfar                             H8    30:43    +07:54 
  12. Lotte Vinther Andersen              Kolding OK                         D21-C    30:51    +08:02 
  13. Solveig B. Nielsen                  OK H.T.F.                          D21-C    30:55    +08:06 
  14. Louis H. Jensen                     OK H.T.F.                           H-12    31:15    +08:26 
  15. Rikke Rasmussen                     OK Snab                             D-12    31:49    +09:00 
  16. Astrid Lund                         OK GORM                            D21-C    32:08    +09:19 
  17. Filip K. Holm                       OK GORM                             H-12    32:23    +09:34 
  18. Jens Kr. V. Petersen                OK GORM                             H-12    32:34    +09:45 
  19. Jens Dalgaard                       Kolding OK                          H-12    32:40    +09:51 
  20. Mathias Kjær Pedersen               OK GORM                            H-20C    33:06    +10:17 
  21. Mille Pedersen                      OK GORM                            D-20C    33:20    +10:31 
  22. Malthe Johannsen                    OK SYD                                H8    34:24    +11:35 
  23. Marie Louise Henning                Kolding OK                          D-12    34:49    +12:00 
  24. Ida Ravn Jacobsen                   Kolding OK                          D-12    35:32    +12:43 
  25. Jette Beyer                         OK H.T.F.                          D21-C    37:26    +14:37 
  26. Bolette Lund                        OK GORM                            D-20C    37:29    +14:40 
  27. Emil Lehrmann                       OK Snab                             H-12    42:48    +19:59 
  28. Leila Damkjær Pedersen              Svendborg OK                          D8    49:00    +26:11 
  29. Jacob Bang                          OK GORM                            H21-C    51:20    +28:31 
  30. Lisbet Holm                         OK GORM                            D21-C    55:24    +32:35 
  31. Doris Blok                          OK Snab                            D21-C  1:11:31    +48:42 
      Christian Ramus                     OK FROS                               H8     Udg. 
      Katrine Thygesen                    OK Snab                             D-12    Disk. 
      Matilde Skousen                     OK Melfar                             D8    Disk. 
      Mikkel Eeg Højholt                  Kolding OK                          H-12    Disk. 

Bane 8 2,98 km

      Bane 8   2,98 km

   1. Bodil Mortensen                     OK GORM                             D70-  1:27:50           
   2. Edit Thomsen                        OK SYD                                D5  1:31:53    +04:03 
   3. Gretha  Villadsen                   OK H.T.F.                           D70-  1:44:22    +16:32 
      Anna Ziska Hansen                   Kolding OK                          D70-    Disk. 
      Ellen Staugaard                     Kolding OK                          D70-    Disk. 

Bane 9 4,23 km

      Bane 9   4,23 km

   1. Tine Dalgaard                       Kolding OK                          D-14    45:09           
   2. Amanda Isaksen                      OK Snab                             D-14    45:51       +42 
   3. Hedvig Gydesen                      OK Melfar                             D6    47:53    +02:44 
   4. Line Bøckhaus                       OK Snab                            D35-B    49:59    +04:50 
   5. Cecilie Eeg Højholt                 Kolding OK                          D-14    50:33    +05:24 
   6. Mette H. Ringive                    OK GORM                            D-20B    54:56    +09:47 
   7. Line Nielsen                        Kolding OK                         D21-B    59:34    +14:25 
   8. Sofie Slot Fenger-Grøn              OK Snab                             D-14  1:01:54    +16:45 
   9. Trine Eg Staugaard                  Kolding OK                          D-14  1:02:19    +17:10 
  10. Elise Purup-Nielsen                 Horsens OK                            D6  1:05:08    +19:59 
  11. Lone Knudsen                        OK Snab                            D35-B  1:05:15    +20:06 
  12. Inge Grarup                         OK H.T.F.                          D35-B  1:06:37    +21:28 
  13. Nanna S. Knudsen                    OK GORM                             D-14  1:11:22    +26:13 
  14. Hanne Hyldelund                     OK H.T.F.                          D35-B  1:13:20    +28:11 
  15. Ellen Møller                        Faaborg OK                            D7  1:14:08    +28:59 
  16. Bente Pedersen                      OK Esbjerg                            D7  1:15:21    +30:12 
  17. Inger Bønding                       OK GORM                            D35-B  1:16:22    +31:13 
  18. Dorthe M. Johansen                  OK GORM                            D35-B  1:17:24    +32:15 
  19. Ulla Jensen                         OK GORM                            D35-B  1:20:03    +34:54 
  20. Lene Koch Foster                    Kolding OK                         D35-B  1:24:03    +38:54 
  21. Annett Lassen                       OK GORM                            D35-B  1:25:08    +39:59 
  22. Julie Caspersen                     OK Snab                             D-14  1:30:41    +45:32 
  23. Tove E Juhl                         OK H.T.F.                          D35-B  1:33:04    +47:55 
  24. Lene Oustrup                        OK GORM                            D35-B  1:35:25    +50:16 
  25. Gry Damkjær Axelsen                 Odense OK                             D7  1:35:43    +50:34 
  26. Julia Wilsky Jakobsen               Horsens OK                            D6  1:44:25    +59:16 
  27. Marianne Vang Poulsen               Kolding OK                         D35-B  1:52:00  +1:06:51 
  28. Helle Strøm                         OK GORM                            D35-B  1:55:06  +1:09:57 
      Helle Pedersen                      OK GORM                            D35-B    Disk. 

Bane 10 3,30 km

      Bane 10   3,30 km

   1. Andreas Lind Barfoed                Kolding OK                          H-10    20:47           
   2. Niels Dalgaard                      Kolding OK                          H-10    22:40    +01:53 
   3. Daniel K. Holm                      OK GORM                             H-10    24:27    +03:40 
   4. Cecilia Skaarup Uhlemann            Kolding OK                          D-10    27:24    +06:37 
   5. Axel Örnhagen Jørgensen             OK Snab                              Beg    28:47    +08:00 
   6. Lasse Klogborg                      OK H.T.F.                            Beg    29:40    +08:53 
   7. Daniel Damsbo                       OK GORM                             H-10    30:50    +10:03 
   8. Naja Panduro                        OK Snab                             D-10    30:59    +10:12 
   9. Victoria Hjortflod                  OK Snab                              Beg    32:25    +11:38 
  10. Nanna Lehrmann                      OK Snab                             D-10    32:36    +11:49 
  11. Ellen Roungkvist Uhlemann           Kolding OK                          D-10    36:21    +15:34 
  12. Magnus Fannar Madsen                OK Melfar                            DH9    37:21    +16:34 
  13. Aske Johannsen                      OK SYD                               DH9    37:30    +16:43 
  14. Viktor Bro Fejring                  OK Melfar                            DH9    37:38    +16:51 
  15. Mathias Lykkebak Møller             OK Snab                            H-12B    42:32    +21:45 
  16. Christian Skaarup Uhlemann          Kolding OK                           Beg    43:19    +22:32 
  17. Ingerlise F. Andersen               OK H.T.F.                            Beg    43:34    +22:47 
  18. Ida S. Knudsen                      OK GORM                              Beg    44:20    +23:33 
  19. Laurits Egdal Kortegård             OK Melfar                            DH9    44:29    +23:42 
  20. Ida Damsbo                          OK GORM                              Beg    46:04    +25:17 
  21. Bodil Nygaard Poulsen               OK GORM                              Beg  1:30:24  +1:09:37