Divisionsmatch /B-løb Trelde Næs 2013 01-09-2013, Trelde Næs / Trelde Skov, OK Fros OK Melfar

Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5A Bane 5B Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10

Bane 1 8,73 km

      Bane 1   8,73 km

   1. Thomas Knudsen                 OK Melfar                             H1    54:59                                   
   2. Magnus Dewett                  OK Snab                             H-20    58:28    +03:29           10      10  10
   3. Flemming Jørgensen             OK Snab                             H21-  1:03:33    +08:34            7       7   7
   4. Viktor Gammeljord              OK Snab                             H-20  1:07:45    +12:46            7       7   7
   5. Kristian Blok                  OK Snab                             H-20  1:10:40    +15:41            5       5   5
   6. Michael Buch Lorenzen          OK GORM                             H21-  1:11:23    +16:24    8           8   4    
   7. Joakim Damgaard                OK GORM                             H-20  1:11:36    +16:37    9           9   3    
   8. Morten Schou                   OK Snab                             H-20  1:11:57    +16:58                         
   9. Daniel H. Jensen               OK H.T.F.                           H21-  1:13:56    +18:57        8       6       4
  10. Henrik Steen Andersen          Odense OK                             H1  1:14:23    +19:24                         
  11. Mathias H. Ringive             OK GORM                             H21-  1:15:38    +20:39    6           5   2    
  12. Martin Busch                   OK Snab                             H35-  1:17:48    +22:49                         
  13. Morten Larsen                  OK GORM                             H21-  1:19:17    +24:18    5           4   1    
  14. Anders Dalgaard                Kolding OK                          H35-  1:24:12    +29:13    4   7   4            
  15. Tobias Svarer                  OK Esbjerg                            H1  1:25:43    +30:44                         
  16. Mads Mikkelsen                 Horsens OK                            H1  1:26:49    +31:50                         
  17. Lars B. Nielsen                OK H.T.F.                           H21-  1:40:11    +45:12        6       3       3
  18. Nicklas Finderup Jessen        OK H.T.F.                           H-20  1:42:34    +47:35        7       3       2
  19. Lars Eeg Højholt               Kolding OK                          H35-  1:42:45    +47:46    3   4   3            
  20. Henrik Ozol                    Silkeborg                             H1  1:44:05    +49:06                         
  21. Christen K. Laursen            Kolding OK                          H21-  1:44:07    +49:08    2   3   2            
  22. Peter Damgaard Frandsen        Kolding OK                          H21-  2:05:22  +1:10:23    1   2   1            
      Holger V Petersen              OK GORM                             H-20    Disk.                         
      Lasse Skare Therkildsen        OK H.T.F.                           H35-    Disk.                         

Bane 2 6,78 km

      Bane 2   6,78 km

   1. Jens Knud Maarup               Farum OK                              H2    44:50                                   
   2. Aija Skrastina                 Kolding OK                          D21-    51:00    +06:10    6   6   6            
   3. Josefine Lind                  OK GORM                             D-20    54:39    +09:49    7           8   8    
   4. Nina G. Najbjerg               OK GORM                             D-20    55:45    +10:55    5           6   6    
   5. Torben Kristensen              OK Snab                             H45-    56:25    +11:35            6       6   6
   6. Jesper Fenger-Grøn             OK Snab                             H45-    57:54    +13:04            5       5   5
   7. Michael Thygesen               OK Snab                             H40-    59:12    +14:22            4       4   4
   8. Thomas Uhlemann                Kolding OK                          H45-    59:35    +14:45    6   6   3            
   9. Per Eg Pedersen                Kolding OK                          H45-  1:01:26    +16:36    5   5   2            
  10. Henrik Uhlemann                Kolding OK                          H40-  1:03:17    +18:27    4   4   1            
  11. Bjarne Johannsen               OK SYD                                H2  1:04:35    +19:45                         
  12. Ulrika Örnhagen Jørgensen      OK Snab                             D21-  1:04:36    +19:46            5       4   6
  13. Niels Nygaard Jensen           OK Snab                             H45-  1:05:39    +20:49                         
  14. Gunnar P. Friis                OK H.T.F.                           H45-  1:07:37    +22:47        3       6       3
  15. Jes Aage Henning               Kolding OK                          H45-  1:10:45    +25:55                         
  16. Allan Grundsøe                                                       H2  1:13:33    +28:43                         
  17. Susanne Højholt                Kolding OK                          D35-  1:13:53    +29:03    3   5   4            
  18. Jens Peder Jensen              OK H.T.F.                           H45-  1:15:19    +30:29        2       5       2
  19. Terkel Gydesen                 OK Melfar                             H2  1:16:17    +31:27                         
  20. Jens Liengård                  OK Snab                             H40-  1:16:20    +31:30                         
  21. Kaj Isaksen                    OK Snab                             H45-  1:16:30    +31:40                         
  22. Kristian M. Øllgaard           OK GORM                             H40-  1:16:43    +31:53    3           4   3    
  23. Peter Gammeljord               OK Snab                             H45-  1:17:03    +32:13                         
  24. Esben Blicher                  OK Melfar                             H2  1:17:25    +32:35                         
  25. Kenneth F. Zimmer              Kolding OK                          H40-  1:18:42    +33:52                         
  26. Mads Pedersen                  OK H.T.F.                           H40-  1:19:56    +35:06        1       3       1
  27. Michael Termansen              OK SYD                                H2  1:21:12    +36:22                         
  28. Nete Panduro                   OK Snab                             D-20  1:22:16    +37:26            5       3   7
  29. Lars Tykær Jensen              OK H.T.F.                           H45-  1:22:55    +38:05                         
  30. Lars Klogborg                  OK H.T.F.                           H40-  1:26:40    +41:50                         
  31. Jens Ozol                      Silkeborg                             H2  1:27:31    +42:41                         
  32. Sofie Føns                     OK GORM                             D21-  1:27:46    +42:56    2           4   2    
  33. Hanne Staugaard                Kolding OK                          D35-  1:28:46    +43:56    1   4   2            
  34. Ditte Busch                    OK Snab                             D35-  1:29:25    +44:35            1       1   4
  35. Torben Rasmussen               OK GORM                             H45-  1:30:17    +45:27    2           2   2    
  36. Thomas Gabs                    OK Melfar                             H2  1:33:15    +48:25                         
  37. Henrik Holm                    OK GORM                             H40-  1:42:16    +57:26    1           1   1    
  38. Torben Lehn                    OK GORM                             H40-  1:51:29  +1:06:39                         
      Jens Kristian Laursen          OK GORM                             H40-    Disk.                         
      Ulrik Revsbech                 OK Esbjerg                            H2    Disk.                         

Bane 3 5,93 km

      Bane 3   5,93 km

   1. Jørgen Damgaard                OK GORM                             H50-    52:20              6           6   6    
   2. Søren Maarup                   Kolding OK                          H50-    52:38       +18    5   6   6            
   3. Arne Bertelsen                 OK H.T.F.                           H50-    56:00    +03:40        5       5       6
   4. Steen Sig Andersen             Kolding OK                          H55-    57:15    +04:55    4   4   5            
   5. Karsten Blok                   OK Snab                             H50-    57:28    +05:08            4       5   5
   6. Erik Krogh                     Kolding OK                          H55-    58:48    +06:28    3   3   3            
   7. Søren Germann                  OK GORM                             H50-    59:54    +07:34    2           4   4    
   8. Marianne Lynge Krogh           Kolding OK                          D45-  1:00:09    +07:49    6   6   6            
   9. Søren Dall                     OK H.T.F.                           H55-  1:00:18    +07:58        2       3       4
  10. Søren Klingenberg              Faaborg OK                            H3  1:03:08    +10:48                         
  11. Diana Finderup Jessen          OK H.T.F.                           D40-  1:03:10    +10:50        5       6       6
  12. Anette Lund                    OK GORM                             D45-  1:03:46    +11:26    5           5   6    
  13. Bendt Bossen                   OK H.T.F.                           H50-  1:05:08    +12:48        1       2       3
  14. Erik Damgaard                  Faaborg OK                            H3  1:07:27    +15:07                         
  15. Bent Mikkelsen                 Faaborg OK                            H3  1:10:27    +18:07                         
  16. Peter Klogborg                 OK H.T.F.                           H-16  1:10:56    +18:36        2       2       2
  17. Uffe Villumsen                 OK Snab                             H50-  1:11:02    +18:42            2       3   2
  18. Jørn H. Klausen                OK SYD                                H3  1:12:22    +20:02                         
  19. Frederik Eeg Højholt           Kolding OK                          H-16  1:12:35    +20:15    2   1   2            
  20. Peter H Juhl                   OK H.T.F.                           H50-  1:12:46    +20:26                         
  21. Henning Schou                  OK Snab                             H55-  1:13:22    +21:02            1       2   1
  22. Rasmus Nygaard Rasmussen       OK Snab                             H-16  1:14:21    +22:01            1       2   1
  23. Ethna Cavanagh                 Faaborg OK                            D2  1:14:31    +22:11                         
  24. Anne Gunnersen                 Kolding OK                          D40-  1:15:28    +23:08    4   4   5            
  25. Jette Klogborg                 OK H.T.F.                           D40-  1:15:48    +23:28        3       4       5
  26. Marianne Damgaard              OK GORM                             D45-  1:16:23    +24:03    3           3   5    
  27. Søren Bertelsen                OK H.T.F.                           H50-  1:17:57    +25:37                         
  28. Knud Jespersen                 OK Snab                             H55-  1:19:49    +27:29                         
  29. Tonny Schwærter                OK Esbjerg                            H3  1:21:27    +29:07                         
  30. Torben Rasmussen               Odense OK                             H3  1:22:26    +30:06                         
  31. Peter Leineweber               OK Snab                             H55-  1:26:24    +34:04                         
  32. Claes Ø. Larsen                Odense OK                             H3  1:31:40    +39:20                         
  33. Lone Rasmussen                 OK Snab                             D45-  1:32:31    +40:11            4       4   4
  34. Camilla Dalgaard               Kolding OK                          D40-  1:36:02    +43:42    2   2   3            
  35. Marianne Iversen               Kolding OK                          D45-  1:39:51    +47:31                         
  36. Irene Gammeljord               OK Snab                             D45-  1:41:10    +48:50            2       3   3
  37. Tanya Prokhorova               OK H.T.F.                           D45-  1:42:23    +50:03        1       2       2
  38. Martin Ringive                 OK GORM                             H50-  1:49:32    +57:12    1           1   1    
  39. Merete Larsen                  OK GORM                             D45-  1:56:06  +1:03:46    1           1   2    
  40. Charlotte Wilsky               Horsens OK                            D2  2:05:39  +1:13:19                         
  41. Rie Moos Villumsen             OK Snab                             D45-  2:07:12  +1:14:52            1       1   1
  42. Niels Bang                     OK GORM                             H-16  2:14:45  +1:22:25    1           1   1    
      Kresten Madsen                 Odense OK                             H3    Disk.                         
      Peter Føns Knudsen             OK GORM                             H55-    Disk.                         
      Rasmus Slot Fenger-Grøn        OK Snab                             H-16    Disk.                         
      Steen Holmegaard               OK GORM                             H50-    Disk.                         

Bane 4 4,83 km

      Bane 4   4,83 km

   1. Poul Erik Buch                 OK GORM                             H60-    45:57              4           4   4    
   2. Hans Christian Strib           OK GORM                             H65-    49:15    +03:18    3           3   3    
   3. Gerhard Jensen                 Odense OK                             H4    52:14    +06:17                         
   4. Guri Alm                       OK H.T.F.                           D50-    53:17    +07:20        6       6       6
   5. Lise Termansen                 OK SYD                                D3    53:50    +07:53                         
   6. Hans Aage Hvalsøe Hansen       Odense Politis Idrætsforening         H4    55:28    +09:31                         
   7. Ann Cathrine Larsen            OK GORM                             D-16    57:39    +11:42    8           7   8    
   8. Mogens E. Thomsen              OK SYD                                H4    59:54    +13:57                         
   9. Karl Kristian Terkelsen        OK GORM                             H65-  1:00:14    +14:17                         
  10. Jørgen Stamp                   Odense OK                             H4  1:02:52    +16:55                         
  11. Flemming D. Andersen           OK H.T.F.                           H60-  1:03:44    +17:47        4       2       4
  12. Lise Nielsen                   OK H.T.F.                           D50-  1:05:32    +19:35        5       4       5
  13. Hanne Ljungberg                OK SYD                                D3  1:06:35    +20:38                         
  14. Kurt Petersen                  Odense Politis Idrætsforening         H4  1:06:40    +20:43                         
  15. Ove Splittorff                 Svendborg OK                          H4  1:07:29    +21:32                         
  16. Helle Schou                    OK Snab                             D55-  1:07:44    +21:47            6       5   4
  17. Jørn F. Andersen               OK H.T.F.                           H65-  1:11:04    +25:07        3       1       3
  18. Søren Kjær                     OK H.T.F.                           H60-  1:13:03    +27:06                         
  19. Kate Nielsen                   OK Snab                             D50-  1:13:10    +27:13            5       4   3
  20. Vivi Andreassen                Kolding OK                          D55-  1:13:25    +27:28    5   4   4            
  21. Gunnar Gjermandsen             Horsens OK                            H4  1:14:23    +28:26                         
  22. Peter Lorenzen                 OK GORM                             H60-  1:15:59    +30:02                         
  23. Ida Hansen                     Kolding OK                          D50-  1:16:35    +30:38    4   3   3            
  24. Leif Møller                    Kolding OK                          H65-  1:17:36    +31:39    2   2   4            
  25. Hanne Madsen                   Kolding OK                          D55-  1:18:18    +32:21    3   2   2            
  26. Bjørn Carlsen                  OK Snab                             H65-  1:18:22    +32:25            3       2   2
  27. Holger Mikkelsen               Odense OK                             H4  1:19:37    +33:40                         
  28. Mogens Nielsen                 OK West                               H4  1:19:48    +33:51                         
      Sarah Nissen Pedersen          Faaborg OK                            D3  1:19:48    +33:51                         
  30. Niels Erik Kofoed              OK H.T.F.                           H60-  1:21:10    +35:13                         
  31. Flemming Roel Jensen           Kolding OK                          H60-  1:23:05    +37:08    1   1   2            
  32. Tina Blach                     Kolding OK                          D50-  1:25:19    +39:22                         
  33. Jette Honoré                   OK H.T.F.                           D50-  1:25:39    +39:42        1       3       2
  34. Johanne Gydesen                OK Melfar                             D3  1:27:50    +41:53                         
  35. Lene Laier                     OK Snab                             D50-  1:28:33    +42:36            1       3   1
  36. Bente H. Ringive               OK GORM                             D50-  1:29:06    +43:09    2           2   2    
  37. Jane Hansen                    Odense OK                             D3  1:30:16    +44:19                         
  38. Torben Jørgensen               Ribe OK                               H4  1:32:09    +46:12                         
  39. Sissel Maria Eg Staugaard      Kolding OK                          D-16  1:36:00    +50:03    1   2   2            
  40. Marek Mir-Mackiewicz           Kolding OK                          H65-  1:41:17    +55:20                         
  41. Ingelise Baden                 OK H.T.F.                           D50-  1:46:10  +1:00:13                         
  42. Bente Jensen                   OK GORM                             D55-  1:52:32  +1:06:35    1           1   1    
  43. Else Lousdal                   OK Snab                             D55-  1:58:03  +1:12:06                         
  44. Per K. Simonsen                OK Snab                             H65-  2:00:17  +1:14:20            1       1   1
  45. Anna Klingenberg               Fåborg                                D3  2:05:19  +1:19:22                         
  46. Jens M. Ibsen                  Svendborg OK                          H4  2:08:31  +1:22:34                         
  47. Frode Mikkelsen                OK Snab                             H65-  2:38:46  +1:52:49                         
      Christian B. Hansen            Kolding OK                          H60-    Disk.                         
      Ib Jensen                      OK GORM                             H60-    Disk.                         

Bane 5A 3,70 km

      Bane 5A   3,70 km

   1. Bent Nielsen                   OK GORM                             H70-    44:24              4           4   4    
   2. H. V. Jensen                   Odense OK                             H5    47:17    +02:53                         
   3. Jørn Thomsen                   Kolding OK                          H70-    47:41    +03:17    3   4   4            
   4. Kaj Ove Rasmussen              OK H.T.F.                           H70-    52:26    +08:02        3       3       4
   5. Henning Frandsen               Kolding OK                          H70-    54:00    +09:36    2   2   3            
   6. Hans Nielsen                   OK H.T.F.                           H70-    56:24    +12:00        1       2       3
   7. Palle Møller Nielsen           Odense OK                             H5  1:01:54    +17:30                         
   8. Niels J. Møller Hansen         Kolding OK                          H70-  1:02:22    +17:58                         
   9. Erik Anders Jensen             Silkeborg OK                          H5  1:02:31    +18:07                         
  10. Bent Jacobsen                  Kolding OK                          H70-  1:04:10    +19:46                         
  11. Erland Skøt                    OK H.T.F.                           H70-  1:06:15    +21:51                         
  12. Herluf Jensen                  Svendborg OK                          H5  1:12:10    +27:46                         
  13. Erik Thomsen                   OK Snab                             H70-  1:16:47    +32:23            2       3   2
  14. Jørgen Thingvad                OK H.T.F.                           H70-  1:18:33    +34:09                         
  15. Keld B. Nielsen                OK H.T.F.                           H70-  1:28:26    +44:02                         
  16. Svend T. Andersen              OK Snab                             H70-  1:37:10    +52:46            1       2   1
  17. Niels Mortensen                OK GORM                             H70-  1:50:10  +1:05:46    1           1   1    
  18. Poul Pedersen                  OK GORM                             H70-  2:25:20  +1:40:56                         
      Gunner Stidsen                 OK Snab                             H70-    Disk.                         

Bane 5B 3,40 km

      Bane 5B   3,40 km

   1. Randi Splittorff               Svendborg OK                          D4    48:13                                   
   2. Asta Terkelsen                 OK GORM                             D65-    54:47    +06:34    4           4   4    
   3. Grethe Larsen                  OK Snab                             D65-    56:40    +08:27            4       3   4
   4. Else Hass                      OK Pan Århus                          D4    58:53    +10:40                         
   5. Inge Thorsen                   Odense OK                             D4  1:07:59    +19:46                         
   6. Inger Jensen                   OK GORM                             D60-  1:08:41    +20:28    3           3   2    
   7. Aase Eg Pedersen               Kolding OK                          D65-  1:17:21    +29:08    2   4   3            
   8. Jytte Larsen                   Silkeborg OK                          D4  1:33:55    +45:42                         

Bane 6 5,43 km

      Bane 6   5,43 km

   1. Morten Örnhagen Jørgensen      OK Snab                             H-14    37:52                      6       6   6
   2. Søren Eg Staugaard             Kolding OK                          H-14    45:17    +07:25    6   6   4            
   3. Casper Thygesen                OK Snab                             H-14    45:42    +07:50            2       4   4
   4. Stig R. Knudsen                OK GORM                            H35-B    45:56    +08:04    2           2   2    
   5. Victor Kristensen              OK Snab                             H-14    46:52    +09:00                         
   6. Hans V. Petersen               OK GORM                             H-14    48:21    +10:29    4           6   2    
   7. Jacob Barfoed                  Kolding OK                         H35-B    50:33    +12:41    2   2   2            
   8. Gustav V Petersen              OK GORM                            H-20B    50:38    +12:46    2           2   2    
   9. Jakob E Juhl                   OK H.T.F.                          H-20B    52:33    +14:41        2       2       2
  10. Anders Thygesen                Kolding OK                         H21-B    54:51    +16:59    1   2   2            
  11. Flemming Jessen                OK H.T.F.                          H35-B  1:02:59    +25:07        1       1       2
  12. Sven Erik Jakobsen             OK GORM                            H35-B  1:03:45    +25:53    1           1   2    
  13. Johnny Skovsgaard              OK Snab                            H35-B  1:04:39    +26:47            2       1   2
  14. Morten Rindom Knudsen          OK Melfar                             H6  1:05:18    +27:26                         
  15. Mathias Finderup Jessen        OK H.T.F.                           H-14  1:06:33    +28:41        4       4       2
  16. Vagn Hansen                    OK H.T.F.                          H35-B  1:07:41    +29:49        1       1       1
  17. Lau Lykkebak Larsen            OK Snab                            H35-B  1:08:17    +30:25            1       1   1
  18. Stig Blicher                   OK GORM                            H35-B  1:10:43    +32:51                         
  19. Jan Henrik Thiemer             Kolding OK                         H35-B  1:11:15    +33:23    1   1   1            
  20. Mads E Juhl                    OK H.T.F.                          H-16B  1:11:21    +33:29        2       2       1
  21. Magnus Skovhus Jespersen       OK Melfar                             H6  1:11:34    +33:42                         
  22. Kasper Lynge Krogh             Kolding OK                          H-14  1:12:29    +34:37    2   1   1            
  23. Kasper Andreasen               PI Fredericia                         H6  1:12:37    +34:45                         
  24. Daniel Nissen Pedersen         Faaborg OK                            H6  1:12:45    +34:53                         
  25. Alf Holger Petersen            OK GORM                            H35-B  1:13:05    +35:13                         
  26. H. C. Iversen                  Kolding OK                         H35-B  1:19:16    +41:24                         
  27. Tobias S. Bengtsen             OK GORM                            H-16B  1:20:29    +42:37    1           1   1    
  28. Andreas Mikkelsen              Faaborg OK                            H6  1:21:54    +44:02                         
  29. Ole Axelsen                    Svendborg OK                          H7  1:24:52    +47:00                         
  30. Finn Lehrmann                  OK Snab                            H21-B  1:26:20    +48:28            1       1   1
  31. Jørgen Rasmussen               OK H.T.F.                          H35-B  1:27:27    +49:35                         
  32. Jonathan Ramus                 OK FROS                               H6  1:45:50  +1:07:58                         
  33. Lasse Strøm Nikolajsen         OK GORM                             H-14  1:47:24  +1:09:32                         
  34. Mads Bang                      OK GORM                             H-14  1:51:51  +1:13:59                         
  35. Jesper Jacobsen                Kolding OK                         H35-B  1:56:32  +1:18:40                         
      Alexander Gilså Hansen         OK Melfar                             H6    Disk.                         
      Eik Panduro                    OK Snab                            H21-B    Disk.                         
      Niels Roungkvist Uhlemann      Kolding OK                          H-14    Disk.                         

Bane 7 3,65 km

      Bane 7   3,65 km

   1. Felix Isaksen                  OK Snab                             H-12    22:49                      4       4   4
   2. Jeppe Caspersen                OK Snab                             H-12    23:46       +57            3       3   3
   3. Maria Damgaard                 OK GORM                             D-12    27:11    +04:22    4           4   4    
   4. Esben Ø. Pedersen              OK GORM                             H-12    27:14    +04:25    4           4   1    
   5. Gustav Vinther Østermark Jense Kolding OK                          H-12    27:23    +04:34    3   4   1            
   6. Jonathan Lind Barfoed          Kolding OK                          H-12    27:34    +04:45    1   3   1            
   7. Bettina Lehrmann               OK Snab                            D21-C    28:08    +05:19            2       2   2
   8. Jakob L. Vingtoft              OK GORM                            H-20C    28:36    +05:47    1           2   1    
   9. Tobias Grønquist               OK H.T.F.                          H-14B    29:16    +06:27        1       1       1
  10. Eva Örnhagen Jørgensen         OK Snab                             D-12    29:21    +06:32            4       2   4
  11. Jonas Gabs Rasmussen           OK Melfar                             H8    30:43    +07:54                         
  12. Lotte Vinther Andersen         Kolding OK                         D21-C    30:51    +08:02    2   2                
  13. Solveig B. Nielsen             OK H.T.F.                          D21-C    30:55    +08:06                2        
  14. Louis H. Jensen                OK H.T.F.                           H-12    31:15    +08:26        1       2       1
  15. Rikke Rasmussen                OK Snab                             D-12    31:49    +09:00            1           1
  16. Astrid Lund                    OK GORM                            D21-C    32:08    +09:19                         
  17. Filip K. Holm                  OK GORM                             H-12    32:23    +09:34                         
  18. Jens Kr. V. Petersen           OK GORM                             H-12    32:34    +09:45                         
  19. Jens Dalgaard                  Kolding OK                          H-12    32:40    +09:51                         
  20. Mathias Kjær Pedersen          OK GORM                            H-20C    33:06    +10:17                         
  21. Mille Pedersen                 OK GORM                            D-20C    33:20    +10:31                         
  22. Malthe Johannsen               OK SYD                                H8    34:24    +11:35                         
  23. Marie Louise Henning           Kolding OK                          D-12    34:49    +12:00    2   4   1            
  24. Ida Ravn Jacobsen              Kolding OK                          D-12    35:32    +12:43        1   1            
  25. Jette Beyer                    OK H.T.F.                          D21-C    37:26    +14:37                         
  26. Bolette Lund                   OK GORM                            D-20C    37:29    +14:40                         
  27. Emil Lehrmann                  OK Snab                             H-12    42:48    +19:59                         
  28. Leila Damkjær Pedersen         Svendborg OK                          D8    49:00    +26:11                         
  29. Jacob Bang                     OK GORM                            H21-C    51:20    +28:31                         
  30. Lisbet Holm                    OK GORM                            D21-C    55:24    +32:35                         
  31. Doris Blok                     OK Snab                            D21-C  1:11:31    +48:42                         
      Christian Ramus                OK FROS                               H8     Udg.                         
      Katrine Thygesen               OK Snab                             D-12    Disk.                         
      Matilde Skousen                OK Melfar                             D8    Disk.                         
      Mikkel Eeg Højholt             Kolding OK                          H-12    Disk.                         

Bane 8 2,98 km

      Bane 8   2,98 km

   1. Bodil Mortensen                OK GORM                             D70-  1:27:50              4           4   4    
   2. Edit Thomsen                   OK SYD                                D5  1:31:53    +04:03                         
   3. Gretha  Villadsen              OK H.T.F.                           D70-  1:44:22    +16:32        4       3       4
      Anna Ziska Hansen              Kolding OK                          D70-    Disk.                         
      Ellen Staugaard                Kolding OK                          D70-    Disk.                         

Bane 9 4,23 km

      Bane 9   4,23 km

   1. Tine Dalgaard                  Kolding OK                          D-14    45:09              6   6   6            
   2. Amanda Isaksen                 OK Snab                             D-14    45:51       +42            4       6   6
   3. Hedvig Gydesen                 OK Melfar                             D6    47:53    +02:44                         
   4. Line Bøckhaus                  OK Snab                            D35-B    49:59    +04:50            2       2   2
   5. Cecilie Eeg Højholt            Kolding OK                          D-14    50:33    +05:24    4   4   2            
   6. Mette H. Ringive               OK GORM                            D-20B    54:56    +09:47    2           2   2    
   7. Line Nielsen                   Kolding OK                         D21-B    59:34    +14:25    2   2   2            
   8. Sofie Slot Fenger-Grøn         OK Snab                             D-14  1:01:54    +16:45            1       4   4
   9. Trine Eg Staugaard             Kolding OK                          D-14  1:02:19    +17:10                         
  10. Elise Purup-Nielsen            Horsens OK                            D6  1:05:08    +19:59                         
  11. Lone Knudsen                   OK Snab                            D35-B  1:05:15    +20:06            2       2   2
  12. Inge Grarup                    OK H.T.F.                          D35-B  1:06:37    +21:28        2       2       2
  13. Nanna S. Knudsen               OK GORM                             D-14  1:11:22    +26:13    2           6   2    
  14. Hanne Hyldelund                OK H.T.F.                          D35-B  1:13:20    +28:11        2       2       1
  15. Ellen Møller                   Faaborg OK                            D7  1:14:08    +28:59                         
  16. Bente Pedersen                 OK Esbjerg                            D7  1:15:21    +30:12                         
  17. Inger Bønding                  OK GORM                            D35-B  1:16:22    +31:13    2           1   1    
  18. Dorthe M. Johansen             OK GORM                            D35-B  1:17:24    +32:15    1           1   1    
  19. Ulla Jensen                    OK GORM                            D35-B  1:20:03    +34:54                         
  20. Lene Koch Foster               Kolding OK                         D35-B  1:24:03    +38:54    1   1   1            
  21. Annett Lassen                  OK GORM                            D35-B  1:25:08    +39:59                         
  22. Julie Caspersen                OK Snab                             D-14  1:30:41    +45:32                         
  23. Tove E Juhl                    OK H.T.F.                          D35-B  1:33:04    +47:55        1       1       1
  24. Lene Oustrup                   OK GORM                            D35-B  1:35:25    +50:16                         
  25. Gry Damkjær Axelsen            Odense OK                             D7  1:35:43    +50:34                         
  26. Julia Wilsky Jakobsen          Horsens OK                            D6  1:44:25    +59:16                         
  27. Marianne Vang Poulsen          Kolding OK                         D35-B  1:52:00  +1:06:51    1   1   1            
  28. Helle Strøm                    OK GORM                            D35-B  1:55:06  +1:09:57                         
      Helle Pedersen                 OK GORM                            D35-B    Disk.                         

Bane 10 3,30 km

      Bane 10   3,30 km

   1. Andreas Lind Barfoed           Kolding OK                          H-10    20:47              1   1   1            
   2. Niels Dalgaard                 Kolding OK                          H-10    22:40    +01:53    1   1   1            
   3. Daniel K. Holm                 OK GORM                             H-10    24:27    +03:40    1           1   1    
   4. Cecilia Skaarup Uhlemann       Kolding OK                          D-10    27:24    +06:37    1   1   1            
   5. Axel Örnhagen Jørgensen        OK Snab                         Begynder    28:47    +08:00            1       1   1
   6. Lasse Klogborg                 OK H.T.F.                       Begynder    29:40    +08:53        1       1       1
   7. Daniel Damsbo                  OK GORM                             H-10    30:50    +10:03    1           1   1    
   8. Naja Panduro                   OK Snab                             D-10    30:59    +10:12            1       1   1
   9. Victoria Hjortflod             OK Snab                         Begynder    32:25    +11:38            1       1   1
  10. Nanna Lehrmann                 OK Snab                             D-10    32:36    +11:49                         
  11. Ellen Roungkvist Uhlemann      Kolding OK                          D-10    36:21    +15:34                         
  12. Magnus Fannar Madsen           OK Melfar                            DH9    37:21    +16:34                         
  13. Aske Johannsen                 OK SYD                               DH9    37:30    +16:43                         
  14. Viktor Bro Fejring             OK Melfar                            DH9    37:38    +16:51                         
  15. Mathias Lykkebak Møller        OK Snab                            H-12B    42:32    +21:45                         
  16. Christian Skaarup Uhlemann     Kolding OK                      Begynder    43:19    +22:32                         
  17. Ingerlise F. Andersen          OK H.T.F.                       Begynder    43:34    +22:47        1       1       1
  18. Ida S. Knudsen                 OK GORM                         Begynder    44:20    +23:33    1           1   1    
  19. Laurits Egdal Kortegård        OK Melfar                            DH9    44:29    +23:42                         
  20. Ida Damsbo                     OK GORM                         Begynder    46:04    +25:17                         
  21. Bodil Nygaard Poulsen          OK GORM                         Begynder  1:30:24  +1:09:37