MTB-O sprint cup 7. afd. 08-08-2014, Hannerup, Ok Fros

H20- H21- D21- H40- H50- D40- D50- H60- D16- D60- H16- H70- H/D12-

H20- 0,55 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Rasmus Sørensen                     OK Melfar                         33:44           
   2. Silas Frederik Thomsen              OK Pan Århus                      35:15    +01:31 
   3. Conor Klingenberg                   Faaborg OK                        38:15    +04:31 
      Oliver Dybdal Ysbæk-Nielsen         OK Øst Birkerød                   Disk. 

H21- 0,55 km

Startet : 11   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Lasse Brun Pedersen                 FIF Hillerød Orientering          30:49           
   2. Andreas Bergmann                    Allerød OK                        31:18       +29 
   3. Rasmus Folino Nielsen               FIF Hillerød Orientering          32:31    +01:42 
   4. Rasmus Søgaard                      Horsens OK                        33:22    +02:33 
   5. Johan Holkmann Jacobsen             OK Øst Birkerød                   35:08    +04:19 
   6. Johan MacLassen                     OK Pan Århus                      35:30    +04:41 
   7. Bjarne Hoffmann                     OK Pan Århus                      36:51    +06:02 
   8. Lars Bukkehave                      Søllerød OK                       42:12    +11:23 
   9. Morten Pedersen                     OK Pan Århus                      49:03    +18:14 
  10. Casper Sørensen                     OK Øst Birkerød                   49:20    +18:31 
  11. Peter Reibert Hansen                FIF Hillerød Orientering          56:37    +25:48 

D21- 0,55 km

Startet : 11   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Camilla Søgaard                     Horsens OK                        29:40           
   2. Nina Hoffmann                       OK FROS                           30:31       +51 
   3. Cæcilie Christoffersen              OK Øst Birkerød                   34:30    +04:50 
   4. Didde S. Jacobsen                   OK FROS                           39:42    +10:02 
   5. Pernille Brunstedt Jacobsen         OK Øst Birkerød                   40:48    +11:08 
   6. Malene Telyakevych                  OK Øst Birkerød                   41:08    +11:28 
   7. Anke Dannowski                      OK Øst Birkerød                   41:14    +11:34 
   8. Anne-Mette Nørregaard               OK FROS                           41:22    +11:42 
   9. Caroline Ryge Carlsen               OK Øst Birkerød                   46:06    +16:26 
  10. Hanne Rasmussen                     OK Øst Birkerød                   59:11    +29:31 
      Katja Reibert Hansen                FIF Hillerød Orientering          Disk. 

H40- 0,55 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Lars Munktved                       Allerød OK                        35:54           
   2. Jørgen Nielsen                      Allerød OK                        37:54    +02:00 
   3. Jørn Riis                           OK Pan Århus                      43:58    +08:04 
   4. Morten Bang Nørgaard                OK Øst Birkerød                   45:12    +09:18 

H50- 0,55 km

Startet : 22   Udgået : 2   Disk.: 1

   1. Claus Carlsen                       OK Øst Birkerød                   26:49           
   2. Troels Bent Hansen                  Allerød OK                        28:11    +01:22 
   3. Allan Topp                          OK Øst Birkerød                   28:28    +01:39 
   4. Laus Seir Hansen                    Helsingør SOK                     29:49    +03:00 
   5. Bjarke Sucksdorff                   Allerød OK                        30:14    +03:25 
   6. Kent Lodberg                        OK Pan Århus                      31:05    +04:16 
   7. Flemming Vejsnæs                    OK Sorø                           32:08    +05:19 
   8. Ole Søgaard                         Horsens OK                        32:44    +05:55 
   9. Jens Peter Gundorf                  OK Øst Birkerød                   33:05    +06:16 
  10. Torkil Hansen                       PI-København                      33:26    +06:37 
  11. Jens Kristian Kjærgaard             OK Pan Århus                      35:25    +08:36 
  12. Erik Krogh                          Kolding OK                        36:08    +09:19 
  13. Jakob Holm                          OK Pan Århus                      36:17    +09:28 
  14. Gunner Sie                          OK Øst Birkerød                   37:01    +10:12 
  15. Jens Bentsen                        OK Øst Birkerød                   37:40    +10:51 
  16. Per Rasmussen                       OK H.T.F.                         38:16    +11:27 
  17. Peter Brown                         OK Øst Birkerød                   42:34    +15:45 
  18. Lemmie Rotving                      Ballerup OK                       45:51    +19:02 
  19. Peter Skov Nielsen                  OK Snab                         1:00:03    +33:14 
      Ingvar Braaten                      Modum OL                           Udg. 
      Knud Jespersen                      OK Snab                            Udg. 
      Finn Johannsen                      Ballerup OK                       Disk. 

D40- 0,55 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Katja Brunstedt                     OK Øst Birkerød                   37:30           
   2. Angélique Grønborg Rasmussen        Allerød OK                        44:24    +06:54 
   3. Lone Rasmussen                      OK Snab                         1:01:41    +24:11 
      Helle Stougård                      OK Melfar                         Disk. 

D50- 0,55 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Tove Sonne  Andersen                OK Øst Birkerød                   30:55           
   2. Søs Munch Hansen                    OK Øst Birkerød                   37:26    +06:31 
   3. Kate Nielsen                        OK Snab                           44:33    +13:38 
   4. Dorthe Munktved                     Allerød OK                        49:09    +18:14 
      Charlotte Bergmann                  Allerød OK                        Disk. 

H60- 0,55 km

Startet : 10   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Christian Strandgaard               Allerød OK                        35:32           
   2. Niels Duedahl                       OK Øst Birkerød                   36:15       +43 
   3. Jens Sørensen                       OK West                           36:21       +49 
   4. Erik Damgaard                       Faaborg OK                        37:06    +01:34 
   5. Klaus Olsen                         Tisvilde Hegn OK                  37:35    +02:03 
   6. Jes Henrik Steen                    OK Øst Birkerød                   39:11    +03:39 
   7. Kurt Petersen                       Odense Politis Idrætsforening     41:20    +05:48 
   8. Torben W. Petersen                  OK Øst Birkerød                   43:18    +07:46 
   9. Claus Poulsen                       Silkeborg OK                      50:19    +14:47 
      Tage V. Andersen                    OK Øst Birkerød                   Disk. 

D16- 0,55 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Rikke Rasmussen                     OK Snab                           36:42           
   2. Christine Reibert Hansen            FIF Hillerød Orientering        1:08:49    +32:07 

D60- 0,55 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Ansa MacLassen                      Rold Skov OK                      33:51           
   2. Kirsten Brunstedt                   OK Øst Birkerød                   33:54       +03 
   3. Birgit Hausner                      OK S.G.                           34:31       +40 
   4. Ellis Byrgiel Sommer                OK Øst Birkerød                   37:24    +03:33 
   5. Birgit Olsen                        Tisvilde Hegn OK                  44:02    +10:11 
   6. Anne-Mette Kirkegaard               Silkeborg OK                      49:26    +15:35 

H16- 0,55 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Mikkel Brunstedt Nørgaard           OK Øst Birkerød                   29:36           
   2. Christoffer Gjøtterup               Faaborg OK                        31:02    +01:26 
   3. Rasmus Nygaard Rasmussen            OK Snab                           35:14    +05:38 
   4. Calle Ryge  Carlsen                 OK Øst Birkerød                   36:22    +06:46 
   5. Mikkel Lau Petersen                 Allerød OK                        37:20    +07:44 

H70- 0,55 km

Startet : 7   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Jan Hausner                         OK S.G.                           25:38           
   2. Jack Skrydstrup                     Kolding OK                        25:42       +04 
   3. John Rasmussen                      Silkeborg OK                      34:46    +09:08 
   4. Knud Erik Thomsen                   Svendborg OK                      38:15    +12:37 
   5. Arne Steen Sørensen                 OK Øst Birkerød                   40:41    +15:03 
   6. Herluf Jensen                       Svendborg OK                    1:03:18    +37:40 
      Søren Bjørnøen                      OK Øst Birkerød                   Disk. 

H/D12- 0,55 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Theis Munktved                      Allerød OK                        14:57           
   2. Noah Tristan Hoffmann               OK Pan Århus                      15:55       +58 
   3. Patrick Reibert Hansen              FIF Hillerød Orientering          47:03    +32:06 
   4. Miri Brunstedt Nørgaard             OK Øst Birkerød                   54:15    +39:18