Gauerslund sep. 2015 20-09-2015, Gauerslund-Gårslev skov, OK Fros

Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5A Bane 5B Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10 Bane 1

Bane 2 6,45 km

      Bane 2   6,45 km

   1. Josefine Lind                  OK GORM                               D1    53:39                       
   2. Peter Knudsen                  OK Melfar                             H2    57:09    +03:30             
   3. Morten Mølgaard Nielsen        Odense OK                             H2    58:51    +05:12             
   4. Ulrika Örnhagen Jørgensen      OK Snab                               D1  1:00:26    +06:47             
   5. Thomas Uhlemann                Kolding OK                            H2  1:03:46    +10:07             
   6. Karsten Blok                   OK Snab                               H2  1:04:55    +11:16             
   7. Jens Liengård                  OK Snab                               H2  1:06:38    +12:59             
   8. John Bargmeyer                 OK SYD                              H45-  1:09:13    +15:34    6   6    
   9. Anette Lund                    OK GORM                               D1  1:09:55    +16:16             
  10. Marianne Lynge Krogh           Kolding OK                            D1  1:10:11    +16:32             
  11. Søren Dall                     OK H.T.F.                             H2  1:11:21    +17:42             
  12. John Kristensen                Fighter Wing Skrydstrup               H2  1:13:10    +19:31             
  13. Per Eg Pedersen                Kolding OK                            H2  1:13:34    +19:55             
  14. Finn Henriksen                 Svendborg/OPI                       H45-  1:15:08    +21:29    5       6
  15. Heidi Hinge Krogsgaard         Silkeborg OK                          D1  1:19:33    +25:54             
  16. Thomas Sørensen                OK Melfar                             H2  1:21:00    +27:21             
  17. Bjarne Johannsen               OK SYD                              H45-  1:21:02    +27:23    4   5    
  18. Thomas Gabs                    OK Melfar                             H2  1:21:16    +27:37             
  19. Gitte R. Christoffersen        Svendborg/OPI                       D35-  1:22:32    +28:53    6       6
  20. Laura Bøgh                     Faaborg OK                            D1  1:23:42    +30:03             
  21. Hans Moos                      OK SYD                              H45-  1:24:07    +30:28    3   4    
  22. Thomas Esmark                  Svendborg/OPI                       H40-  1:24:18    +30:39    2       5
  23. Dorthe Kühl Petersen           OK SYD                              D21-  1:24:24    +30:45    5   6    
  24. Niels Nygaard Jensen           OK Snab                               H2  1:25:52    +32:13             
  25. Eric Lauridsen                 West/Ribe                           H45-  1:26:41    +33:02        3   4
  26. Lars Tykær Jensen              OK H.T.F.                             H2  1:31:10    +37:31             
  27. Per Bovién Christensen         West/Ribe                           H45-  1:36:27    +42:48        2   3
  28. Lars Thestrup                  OK Melfar                             H2  1:37:56    +44:17             
  29. Thorkild Jepsen                West/Ribe                           H45-  1:39:30    +45:51        1   2
  30. Kim Lykkegård Christensen      Odense OK                             H2  2:10:21  +1:16:42             
  31. Rie Moos Villumsen             OK Snab                            Bane2  2:13:43  +1:20:04             
      Alex Bruun                     OK Melfar                             H2    Disk.             
      Signe Bille                    OK Pan Århus                          D1    Disk.             
      Uffe Nielsen                   Svendborg/OPI                       H40-    Disk.             

Bane 3 5,30 km

      Bane 3   5,30 km

   1. Morten Örnhagen Jørgensen      OK Snab                               H3    38:11                       
   2. Karsten Jøhnk                  OK SYD                              H50-    51:25    +13:14    6   6    
   3. Elias Hinge Krogsgaard         Silkeborg OK                          H3    53:24    +15:13             
   4. Stig R. Knudsen                OK GORM                               H3    58:12    +20:01             
   5. Helene Nissen                  OK Esbjerg                            D2    59:18    +21:07             
   6. Ole Binder                     OK GORM                               H3    59:49    +21:38             
   7. Søren Eg Staugaard             Kolding OK                            H3  1:00:18    +22:07             
   8. Kasper Lynge Krogh             Kolding OK                            H3  1:03:35    +25:24             
   9. Jonathan Ramus                 OK FROS                               H3  1:11:29    +33:18             
  10. Ove Petersen                   OK SYD                              H55-  1:11:46    +33:35    5   5    
  11. Jacob Bang                     OK GORM                               H3  1:13:09    +34:58             
  12. Kristian Toustrup              OK SYD                              H55-  1:14:42    +36:31    4   4    
  13. Martin Ringive                 OK GORM                               H3  1:16:24    +38:13             
  14. Claus Grøn Lyngby              OK GORM                               H3  1:18:28    +40:17             
  15. Magnus Skovhus Jespersen       OK Melfar                             H3  1:18:34    +40:23             
  16. Hans Aage Hvalsøe Hansen       Svendborg/OPI                       H55-  1:18:37    +40:26    3       6
  17. Anita Lunding                  Svendborg/OPI                       D45-  1:20:46    +42:35    6       6
  18. Jørgen Damgaard                OK GORM                               H3  1:21:08    +42:57             
  19. Mogens Nielsen                 West/Ribe                           H55-  1:22:33    +44:22        3   5
  20. Lone Fyhn Olesen               Odense OK                             D2  1:26:35    +48:24             
  21. Lars Palle                     West/Ribe                           H55-  1:26:47    +48:36        2   4
  22. John Hansen                    OK Melfar                             H3  1:34:44    +56:33             
  23. Anders Boysen                  OK Esbjerg                            H3  1:35:12    +57:01             
  24. Alf Holger Petersen            OK GORM                               H3  1:35:32    +57:21             
  25. Lisette Christiansen           Odense OK                             D2  1:47:14  +1:09:03             
  26. Helle Termansen                OK SYD                              D45-  1:47:21  +1:09:10    5   6    
  27. Andreas Mikkelsen              Faaborg OK                            H3  1:50:21  +1:12:10             
  28. Marianne Skousen               OK Melfar                             D2  1:58:32  +1:20:21             
  29. Ulrik Lorenzen                 West/Ribe                           H55-  2:05:10  +1:26:59        1   3
      Lone Rasmussen                 OK Snab                               D2    Disk.             
      Verner Jensen                  OK Melfar                             H3    Disk.             
      Susanne Knudsen                OK Melfar                             D2 Ikke startet             
      Torben Lehn                    OK GORM                               H3 Ikke startet             

Bane 4 4,20 km

      Bane 4   4,20 km

   1. Tine Dalgaard                  Kolding OK                            D3    43:05                       
   2. Gert Pedersen                  OK Melfar                             H4    44:58    +01:53             
   3. Karl Kristian Terkelsen        OK GORM                               H4    45:01    +01:56             
   4. Jens Sørensen                  West/Ribe                           H65-    46:02    +02:57        4   4
   5. Poul Erik Buch                 OK GORM                               H4    46:12    +03:07             
   6. Niels Rabølle                  Odense OK                             H4    47:06    +04:01             
   7. Hans Christian Strib           OK GORM                               H4    48:33    +05:28             
   8. Christa Blach Madsen           Kolding OK                            D3    49:39    +06:34             
   9. Mogens Bøgh                    Faaborg OK                            H4    50:52    +07:47             
  10. Jørn H. Klausen                OK SYD                              H60-    51:38    +08:33    4   3    
  11. Gerhard Jensen                 Odense OK                             H4    51:48    +08:43             
  12. Trine Eg Staugaard             Kolding OK                            D3    53:21    +10:16             
  13. Pernille Buch                  OK GORM                               D3    54:12    +11:07             
  14. Mads Basse Pedersen            OK H.T.F.                          Bane4    55:11    +12:06             
  15. Svend Erik Bertelsen           OK SYD                              H65-    56:37    +13:32    3   2    
  16. Hanne Staugaard                Kolding OK                            D3    57:55    +14:50             
  17. Guri Alm                       OK H.T.F.                             D3    58:03    +14:58             
  18. Bjørn Carlsen                  OK Snab                               H4    58:10    +15:05             
  19. Jack Skrydstrup                Kolding OK                            H4    58:23    +15:18             
  20. Tina Blach                     Kolding OK                            D3    59:34    +16:29             
  21. Inger Andreasen                OK Melfar                             D3  1:01:46    +18:41             
  22. Bjarne Andersen                Svendborg/OPI                       H60-  1:03:06    +20:01    2       3
  23. Torben Jørgensen               West/Ribe                           H65-  1:04:23    +21:18        1   2
  24. Bente H. Ringive               OK GORM                               D3  1:06:28    +23:23             
  25. Gunnar Gjermandsen             Horsens OK                            H4  1:06:44    +23:39             
  26. Annemette Sørensen             OK Pan Århus                          D3  1:07:13    +24:08             
  27. Hans Nielsen                   OK H.T.F.                          Bane4  1:10:19    +27:14             
  28. Jørn F. Andersen               OK H.T.F.                             H4  1:10:42    +27:37             
  29. Jørgen Bang                    OK Esbjerg                            H4  1:10:50    +27:45             
  30. Hanne Ljungberg                OK SYD                              D55-  1:11:56    +28:51    6   6    
  31. Lise Nielsen                   OK H.T.F.                             D3  1:12:03    +28:58             
  32. Per Jessen-Klixbüll            OK Pan Århus                       Bane4  1:12:19    +29:14             
  33. Erling Nielsen                 West/Ribe                           H60-  1:16:06    +33:01             
  34. Birger Jønsson                 OK SYD                              H65-  1:16:33    +33:28             
  35. Leif Pedersen                  West/Ribe                           H60-  1:18:13    +35:08             
  36. Villy Møller Hansen            OK Esbjerg                            H4  1:19:45    +36:40             
  37. Tina Rymer Rasmussen                                              Bane4  1:19:56    +36:51             
  38. Lene Koch Foster               Kolding OK                            D3  1:21:54    +38:49             
  39. Anne-Marie Jensen              OK SYD                              D50-  1:25:52    +42:47    5   5    
  40. Jens M. Ibsen                  Svendborg/OPI                       H65-  1:28:13    +45:08    1       1
  41. Bente Pedersen                 OK Esbjerg                            D3  1:28:48    +45:43             
  42. Lene Thorsen                   West/Ribe                           D55-  1:46:32  +1:03:27        4   6
  43. Lotte Jensen                   OK Melfar                             D3  1:48:12  +1:05:07             
  44. Svend T. Andersen              OK Snab                               H4  2:19:36  +1:36:31             
      Arne Brage                     OK Melfar                             H4    Disk.             
      Harald Schultz                 OK SYD                              H60-    Disk.             
      Karen Lise Bøgh                Faaborg OK                            D3    Disk.             
      Marianne Damgaard              OK GORM                               D3    Disk.             
      Torben Rasmussen               Odense OK                             H4    Disk.             
      Annette Færing                 Svendborg/OPI                       D55- Ikke startet             
      Tonny Schwærter                OK Esbjerg                            H4 Ikke startet             

Bane 5A 4,03 km

      Bane 5A   4,03 km

   1. H. V. Jensen                   Odense OK                             H5    46:13                       
   2. Jørn Thomsen                   Kolding OK                            H5    49:00    +02:47             
   3. Jørgen Olesen                  Odense OK                             H5    51:40    +05:27             
   4. Kurt Pedersen                  West/Ribe                           H70-    54:14    +08:01        4   4
   5. Else Hass                      OK Pan Århus                          H5  1:04:38    +18:25             
   6. Niels J. Møller Hansen         Kolding OK                            H5  1:07:10    +20:57             
   7. Frede Jacobsen                 OK SYD                              H70-  1:07:59    +21:46    4   3    
   8. Per F. Henriksen               OK H.T.F.                             H5  1:09:05    +22:52             
   9. Bent Jacobsen                  Kolding OK                            H5  1:11:28    +25:15             
  10. Niels Erik Uhlemann            Kolding OK                            H5  1:11:31    +25:18             
  11. Knud Erik Thomsen              Svendborg/OPI                       H70-  1:21:17    +35:04    3       3
  12. Herluf Jensen                  Svendborg/OPI                       H70-  1:25:16    +39:03    2       2

Bane 5B 3,88 km

      Bane 5B   3,88 km

   1. Asta Terkelsen                 OK GORM                               D4    56:06                       
   2. Inger Marie Haahr              OK H.T.F.                             D4  1:00:38    +04:32             
   3. Tanya Prokhorova               OK H.T.F.                             D4  1:11:01    +14:55             
   4. Ulla Jensen                    OK GORM                               D4  1:50:02    +53:56             
   5. Anette Hansen                  OK Esbjerg                            D4  1:56:20  +1:00:14             
   6. Marianne Lorenzen              West/Ribe                           D65-  2:33:14  +1:37:08        4   4

Bane 6 4,75 km

      Bane 6   4,75 km

   1. Jeppe Liengård Caspersen       OK Snab                               H6    47:38                       
   2. Felix Isaksen                  OK Snab                               H6    48:03       +25             
   3. Peter Modler Hedemann          Faaborg OK                            H6    55:39    +08:01             
   4. Jonas Gabs                     OK Melfar                             H6  1:01:03    +13:25             
   5. Christian Ramus                OK FROS                               H6  1:09:13    +21:35             
   6. Malthe Johannsen               OK SYD                              H-14  1:13:31    +25:53    6   6    
   7. Esben Ø. Pedersen              OK GORM                               H6  1:25:04    +37:26             
   8. Hans-Henrik Hvelplund          OK SYD                             H35-B  1:29:34    +41:56    2   2    
   9. Lars Thaasti                   OK Snab                               H7  1:32:50    +45:12             
  10. Ole Axelsen                    Svendborg/OPI                      H35-B  1:44:13    +56:35    2       2
  11. Jørgen Rasmussen               OK H.T.F.                             H7  1:50:31  +1:02:53             
  12. Gustav Grant Ingildsen         Odense OK                             H6  2:01:06  +1:13:28             
  13. Niels Roungkvist Uhlemann      Kolding OK                            H6  2:11:43  +1:24:05             
      Anders Termansen               OK SYD                             H-20B    Disk.             
      Frederick Thaasti              OK Snab                               H6    Disk.             
      Gustav Vinther Østermark Jense Kolding OK                            H6    Disk.             
      Ole Tønder                     OK SYD                             H35-B    Disk.             
      Jens Kr. V. Petersen           OK GORM                               H6 Ikke startet             

Bane 7 3,03 km

      Bane 7   3,03 km

   1. Line Skousen                   OK Melfar                             D8    28:22                       
   2. Jes Pedersen                   West/Ribe                          H21-C    33:16    +04:54        2   2
   3. Mads Mikkelsen                 OK Melfar                             H8    35:08    +06:46             
   4. Martin Thorwest                OK SYD                             H21-C    36:04    +07:42    2        
   5. Bernt O. Myrvold               Sarpsborg OK                       Bane7    36:56    +08:34             
   6. Laurits Egdal Kortegård        OK Melfar                             H8    37:10    +08:48             
   7. Pernille Rarup                 OK SYD                             D-20C    38:15    +09:53    2   2    
   8. Amanda modler Hedemann         Faaborg OK                            D8    38:54    +10:32             
   9. Viktor Bro Fejring             OK Melfar                             H8    42:17    +13:55             
  10. Malene Kaysen Thomsen          OK Snab                               D8    45:54    +17:32             
  11. Lotte Vinther Andersen         Kolding OK                            D8    47:46    +19:24             
  12. Kirsten Hansen                 OK H.T.F.                             D8    52:55    +24:33             
  13. Birte Ravn Jacobsen            Kolding OK                            D8    55:47    +27:25             
  14. Inger Munck                    OK H.T.F.                          Bane7  2:02:47  +1:34:25             
      Susanne Bargmeyer              OK SYD                             D21-C    Disk.             
      Asger Rarup                    OK SYD                             H21-C Ikke startet             

Bane 8 3,15 km

      Bane 8   3,15 km

   1. Grethe Larsen                  OK Snab                               D5  1:01:33                       
   2. Aase Eg Pedersen               Kolding OK                            D5  1:13:45    +12:12             
      Musse Brage                    OK Melfar                             D5    Disk.             

Bane 9 4,20 km

      Bane 9   4,20 km

   1. Annika Henriksen               Svendborg/OPI                       D-14    45:13              6       6
   2. Ida Ravn Jacobsen              Kolding OK                            D6    47:11    +01:58             
   3. Eva Örnhagen Jørgensen         OK Snab                               D7    50:57    +05:44             
   4. Matilde Skousen                OK Melfar                             D6    52:17    +07:04             
   5. Nanna S. Knudsen               OK GORM                               D6    56:01    +10:48             
   6. Marie Louise Henning           Kolding OK                            D6    57:16    +12:03             
   7. Cecilia Skaarup Uhlemann       Kolding OK                            D6    58:07    +12:54             
   8. Maria Damgaard                 OK GORM                               D6  1:03:57    +18:44             
   9. Johanne Kaysen Thomsen         OK Snab                               D6  1:07:27    +22:14             
  10. Thea Veng Basse                OK Melfar                             D6  1:08:23    +23:10             
  11. Ulrikke Skov Kristensen        OK Melfar                             D6  1:09:48    +24:35             
  12. Rikke Rasmussen                OK Snab                               D6  1:11:32    +26:19             
  13. Charlotte Thaasti              OK Snab                               D7  1:15:27    +30:14             
  14. Maria Bargmeyer                OK SYD                              D-14  1:26:22    +41:09    4   6    
  15. Joan Søgaard Jensen            OK Melfar                             D7  1:27:35    +42:22             
  16. Annett Lassen                  OK GORM                               D7  1:32:07    +46:54             
  17. Leila Damkjær Pedersen         Svendborg/OPI                      D35-B  1:40:13    +55:00    2       2
  18. Vita Jørgensen                 West/Ribe                          D35-B  1:40:48    +55:35        2   2
  19. Henriette Mikkelsen            OK Melfar                             D7  1:43:45    +58:32             
  20. Gry Damkjær Axelsen            Svendborg/OPI                      D21-B  1:49:47  +1:04:34    2       2
  21. Tanja Johannsen                OK SYD                             D21-B  2:01:09  +1:15:56    2   2    
  22. Anette Lønborg                 West/Ribe                          D35-B  2:40:06  +1:54:53        2   1
      Anja Skaarup                   Kolding OK                            D7    Disk.             
      Julie Liengård Caspersen       OK Snab                               D6 Ikke startet             

Bane 10 2,70 km

      Bane 10   2,70 km

   1. Axel Örnhagen Jørgensen        OK Snab                              DH9    17:14                       
   2. Christian Skaarup Uhlemann     Kolding OK                           DH9    19:32    +02:18             
   3. Asger Ø. Pedersen              OK GORM                              DH9    21:49    +04:35             
   4. Magnus Lindahl                 OK Melfar                            DH9    22:08    +04:54             
   5. August Gabs                    OK Melfar                            DH9    22:46    +05:32             
   6. Valdemar Egdal Kortegård       OK Melfar                            DH9    23:10    +05:56             
   7. Ida Damsbo                     OK GORM                              DH9    23:18    +06:04             
   8. Bertram Bro Fejring            OK Melfar                            DH9    27:13    +09:59             
   9. Mads Peitersen                 West/Ribe                           H-10    29:44    +12:30        1   1
  10. Aske Hedemann                  Faaborg OK                           DH9    30:38    +13:24             
  11. Astrid Damsbo                  OK GORM                              DH9    30:58    +13:44             
  12. Daniel Mikkelsen               OK Melfar                            DH9    33:12    +15:58             
  13. Arman Hvenekær Rasmussen       OK H.T.F.                            DH9    34:09    +16:55             
  14. Mette Jensen                   OK Melfar                            DH9    35:10    +17:56             
  15. Sten Olof Jansson              OK SYD                          Begynder    43:39    +26:25    1   1    
  16. Pernille Hansen                OK GORM                              DH9    53:31    +36:17             
  17. Bodil Nygaard Poulsen          OK GORM                              DH9    56:00    +38:46             
  18. Doris Blok                     OK Snab                              DH9    57:25    +40:11             
  19. Line Peitersen                 West/Ribe                          D-12B    58:00    +40:46        1   1
  20. Bente Honnens                  OK SYD                          Begynder  1:01:42    +44:28    1   1    
  21. Anna-Marie Kühl                OK SYD                          Begynder  1:02:38    +45:24    1   1    
  22. Jakob Skousen                  OK Melfar                            DH9  1:04:53    +47:39             
      Tülay Köycü                    West/Ribe                       Begynder    Disk.             

Bane 1 8,63 km

      Bane 1   8,63 km

   1. Magnus Dewett                  OK Snab                               H1    54:54                       
   2. Maja Alm                       OK H.T.F.                             H1  1:01:43    +06:49             
   3. Kristian Blok                  OK Snab                               H1  1:08:15    +13:21             
   4. Flemming Jørgensen             OK Snab                               H1  1:09:18    +14:24             
   5. Jesper Fenger-Grøn             OK Snab                               H1  1:10:17    +15:23             
   6. Torben Kristensen              OK Snab                               H1  1:11:47    +16:53             
   7. Henrik Uhlemann                Kolding OK                            H1  1:14:11    +19:17             
   8. Jonas Isaksen                  OK Snab                               H1  1:18:50    +23:56             
   9. Thomas Blok                    OK Snab                               H1  1:21:11    +26:17             
  10. Kaj Isaksen                    OK Snab                               H1  1:30:04    +35:10             
  11. Niels Boysen                   OK Esbjerg                            H1  1:31:56    +37:02             
  12. Rasmus Ejlersen                OK SYD                              H21-  1:34:47    +39:53    8   8    
  13. Arne Nygaard                   West/Ribe                           H35-  1:35:56    +41:02        7   8
  14. Jonas Hekman                   OK SYD                              H35-  1:40:43    +45:49    7   6    
  15. Uffe Villumsen                 OK Snab                            Bane1  1:41:47    +46:53             
  16. Kim Hein Lindahl               OK Melfar                             H1  1:52:14    +57:20             
  17. Michael Termansen              OK SYD                              H35-  1:53:00    +58:06    6   5    
  18. Malte Jensen                   OK Melfar                             H1  2:01:04  +1:06:10             
  19. Palle Cavan                    West/Ribe                           H35-  2:01:40  +1:06:46        4   7
  20. Klaus Lønborg                  West/Ribe                           H35-  2:09:36  +1:14:42        3   6
  21. Søren Mikkelsen                OK Melfar                             H1  2:13:28  +1:18:34             
  22. Torben Kruse                   Svendborg/OPI                       H35-  2:14:36  +1:19:42    5       5
      Keld Hinge Krogsgaard          Silkeborg OK                          H1 Ikke startet             
      Per Storm Hansen               Svendborg/OPI                       H35- Ikke startet