Gauerslund sep. 2015 20-09-2015, Gauerslund-Gårslev skov, OK Fros

H1 H21- H35- D1 D21- D35- H2 H40- H45- D2 D45- H3 H50- H55- D55- D3 D50- H4 H60- H65- H5 H70- D4 D65- H-14 H-20B H35-B H6 H7 D-20C D21-C D8 H21-C H8 D5 D-14 D21-B D35-B D6 D7 H-10 Begynder D-12B DH9 Bane1 Bane2 Bane4 Bane7

H1 8,63 km

Startet : 14   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Magnus Dewett                       OK Snab                           54:54           
   2. Maja Alm                            OK H.T.F.                       1:01:43    +06:49 
   3. Kristian Blok                       OK Snab                         1:08:15    +13:21 
   4. Flemming Jørgensen                  OK Snab                         1:09:18    +14:24 
   5. Jesper Fenger-Grøn                  OK Snab                         1:10:17    +15:23 
   6. Torben Kristensen                   OK Snab                         1:11:47    +16:53 
   7. Henrik Uhlemann                     Kolding OK                      1:14:11    +19:17 
   8. Jonas Isaksen                       OK Snab                         1:18:50    +23:56 
   9. Thomas Blok                         OK Snab                         1:21:11    +26:17 
  10. Kaj Isaksen                         OK Snab                         1:30:04    +35:10 
  11. Niels Boysen                        OK Esbjerg                      1:31:56    +37:02 
  12. Kim Hein Lindahl                    OK Melfar                       1:52:14    +57:20 
  13. Malte Jensen                        OK Melfar                       2:01:04  +1:06:10 
  14. Søren Mikkelsen                     OK Melfar                       2:13:28  +1:18:34 
      Keld Hinge Krogsgaard               Silkeborg OK                   Ikke startet 

H21- 8,63 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Rasmus Ejlersen                     OK SYD                          1:34:47           

H35- 8,63 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Arne Nygaard                        West/Ribe                       1:35:56           
   2. Jonas Hekman                        OK SYD                          1:40:43    +04:47 
   3. Michael Termansen                   OK SYD                          1:53:00    +17:04 
   4. Palle Cavan                         West/Ribe                       2:01:40    +25:44 
   5. Klaus Lønborg                       West/Ribe                       2:09:36    +33:40 
   6. Torben Kruse                        Svendborg/OPI                   2:14:36    +38:40 
      Per Storm Hansen                    Svendborg/OPI                  Ikke startet 

D1 6,45 km

Startet : 7   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Josefine Lind                       OK GORM                           53:39           
   2. Ulrika Örnhagen Jørgensen           OK Snab                         1:00:26    +06:47 
   3. Anette Lund                         OK GORM                         1:09:55    +16:16 
   4. Marianne Lynge Krogh                Kolding OK                      1:10:11    +16:32 
   5. Heidi Hinge Krogsgaard              Silkeborg OK                    1:19:33    +25:54 
   6. Laura Bøgh                          Faaborg OK                      1:23:42    +30:03 
      Signe Bille                         OK Pan Århus                      Disk. 

D21- 6,45 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Dorthe Kühl Petersen                OK SYD                          1:24:24           

D35- 6,45 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Gitte R. Christoffersen             Svendborg/OPI                   1:22:32           

H2 6,45 km

Startet : 15   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Peter Knudsen                       OK Melfar                         57:09           
   2. Morten Mølgaard Nielsen             Odense OK                         58:51    +01:42 
   3. Thomas Uhlemann                     Kolding OK                      1:03:46    +06:37 
   4. Karsten Blok                        OK Snab                         1:04:55    +07:46 
   5. Jens Liengård                       OK Snab                         1:06:38    +09:29 
   6. Søren Dall                          OK H.T.F.                       1:11:21    +14:12 
   7. John Kristensen                     Fighter Wing Skrydstrup         1:13:10    +16:01 
   8. Per Eg Pedersen                     Kolding OK                      1:13:34    +16:25 
   9. Thomas Sørensen                     OK Melfar                       1:21:00    +23:51 
  10. Thomas Gabs                         OK Melfar                       1:21:16    +24:07 
  11. Niels Nygaard Jensen                OK Snab                         1:25:52    +28:43 
  12. Lars Tykær Jensen                   OK H.T.F.                       1:31:10    +34:01 
  13. Lars Thestrup                       OK Melfar                       1:37:56    +40:47 
  14. Kim Lykkegård Christensen           Odense OK                       2:10:21  +1:13:12 
      Alex Bruun                          OK Melfar                         Disk. 

H40- 6,45 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Thomas Esmark                       Svendborg/OPI                   1:24:18           
      Uffe Nielsen                        Svendborg/OPI                     Disk. 

H45- 6,45 km

Startet : 7   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. John Bargmeyer                      OK SYD                          1:09:13           
   2. Finn Henriksen                      Svendborg/OPI                   1:15:08    +05:55 
   3. Bjarne Johannsen                    OK SYD                          1:21:02    +11:49 
   4. Hans Moos                           OK SYD                          1:24:07    +14:54 
   5. Eric Lauridsen                      West/Ribe                       1:26:41    +17:28 
   6. Per Bovién Christensen              West/Ribe                       1:36:27    +27:14 
   7. Thorkild Jepsen                     West/Ribe                       1:39:30    +30:17 

D2 5,30 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Helene Nissen                       OK Esbjerg                        59:18           
   2. Lone Fyhn Olesen                    Odense OK                       1:26:35    +27:17 
   3. Lisette Christiansen                Odense OK                       1:47:14    +47:56 
   4. Marianne Skousen                    OK Melfar                       1:58:32    +59:14 
      Lone Rasmussen                      OK Snab                           Disk. 
      Susanne Knudsen                     OK Melfar                      Ikke startet 

D45- 5,30 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Anita Lunding                       Svendborg/OPI                   1:20:46           
   2. Helle Termansen                     OK SYD                          1:47:21    +26:35 

H3 5,30 km

Startet : 17   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Morten Örnhagen Jørgensen           OK Snab                           38:11           
   2. Elias Hinge Krogsgaard              Silkeborg OK                      53:24    +15:13 
   3. Stig R. Knudsen                     OK GORM                           58:12    +20:01 
   4. Ole Binder                          OK GORM                           59:49    +21:38 
   5. Søren Eg Staugaard                  Kolding OK                      1:00:18    +22:07 
   6. Kasper Lynge Krogh                  Kolding OK                      1:03:35    +25:24 
   7. Jonathan Ramus                      OK FROS                         1:11:29    +33:18 
   8. Jacob Bang                          OK GORM                         1:13:09    +34:58 
   9. Martin Ringive                      OK GORM                         1:16:24    +38:13 
  10. Claus Grøn Lyngby                   OK GORM                         1:18:28    +40:17 
  11. Magnus Skovhus Jespersen            OK Melfar                       1:18:34    +40:23 
  12. Jørgen Damgaard                     OK GORM                         1:21:08    +42:57 
  13. John Hansen                         OK Melfar                       1:34:44    +56:33 
  14. Anders Boysen                       OK Esbjerg                      1:35:12    +57:01 
  15. Alf Holger Petersen                 OK GORM                         1:35:32    +57:21 
  16. Andreas Mikkelsen                   Faaborg OK                      1:50:21  +1:12:10 
      Verner Jensen                       OK Melfar                         Disk. 
      Torben Lehn                         OK GORM                        Ikke startet 

H50- 5,30 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Karsten Jøhnk                       OK SYD                            51:25           

H55- 5,30 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Ove Petersen                        OK SYD                          1:11:46           
   2. Kristian Toustrup                   OK SYD                          1:14:42    +02:56 
   3. Hans Aage Hvalsøe Hansen            Svendborg/OPI                   1:18:37    +06:51 
   4. Mogens Nielsen                      West/Ribe                       1:22:33    +10:47 
   5. Lars Palle                          West/Ribe                       1:26:47    +15:01 
   6. Ulrik Lorenzen                      West/Ribe                       2:05:10    +53:24 

D55- 4,20 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Hanne Ljungberg                     OK SYD                          1:11:56           
   2. Lene Thorsen                        West/Ribe                       1:46:32    +34:36 
      Annette Færing                      Svendborg/OPI                  Ikke startet 

D3 4,20 km

Startet : 16   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Tine Dalgaard                       Kolding OK                        43:05           
   2. Christa Blach Madsen                Kolding OK                        49:39    +06:34 
   3. Trine Eg Staugaard                  Kolding OK                        53:21    +10:16 
   4. Pernille Buch                       OK GORM                           54:12    +11:07 
   5. Hanne Staugaard                     Kolding OK                        57:55    +14:50 
   6. Guri Alm                            OK H.T.F.                         58:03    +14:58 
   7. Tina Blach                          Kolding OK                        59:34    +16:29 
   8. Inger Andreasen                     OK Melfar                       1:01:46    +18:41 
   9. Bente H. Ringive                    OK GORM                         1:06:28    +23:23 
  10. Annemette Sørensen                  OK Pan Århus                    1:07:13    +24:08 
  11. Lise Nielsen                        OK H.T.F.                       1:12:03    +28:58 
  12. Lene Koch Foster                    Kolding OK                      1:21:54    +38:49 
  13. Bente Pedersen                      OK Esbjerg                      1:28:48    +45:43 
  14. Lotte Jensen                        OK Melfar                       1:48:12  +1:05:07 
      Karen Lise Bøgh                     Faaborg OK                        Disk. 
      Marianne Damgaard                   OK GORM                           Disk. 

D50- 4,20 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Anne-Marie Jensen                   OK SYD                          1:25:52           

H4 4,20 km

Startet : 16   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Gert Pedersen                       OK Melfar                         44:58           
   2. Karl Kristian Terkelsen             OK GORM                           45:01       +03 
   3. Poul Erik Buch                      OK GORM                           46:12    +01:14 
   4. Niels Rabølle                       Odense OK                         47:06    +02:08 
   5. Hans Christian Strib                OK GORM                           48:33    +03:35 
   6. Mogens Bøgh                         Faaborg OK                        50:52    +05:54 
   7. Gerhard Jensen                      Odense OK                         51:48    +06:50 
   8. Bjørn Carlsen                       OK Snab                           58:10    +13:12 
   9. Jack Skrydstrup                     Kolding OK                        58:23    +13:25 
  10. Gunnar Gjermandsen                  Horsens OK                      1:06:44    +21:46 
  11. Jørn F. Andersen                    OK H.T.F.                       1:10:42    +25:44 
  12. Jørgen Bang                         OK Esbjerg                      1:10:50    +25:52 
  13. Villy Møller Hansen                 OK Esbjerg                      1:19:45    +34:47 
  14. Svend T. Andersen                   OK Snab                         2:19:36  +1:34:38 
      Arne Brage                          OK Melfar                         Disk. 
      Torben Rasmussen                    Odense OK                         Disk. 
      Tonny Schwærter                     OK Esbjerg                     Ikke startet 

H60- 4,20 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Jørn H. Klausen                     OK SYD                            51:38           
   2. Bjarne Andersen                     Svendborg/OPI                   1:03:06    +11:28 
   3. Erling Nielsen                      West/Ribe                       1:16:06    +24:28 
   4. Leif Pedersen                       West/Ribe                       1:18:13    +26:35 
      Harald Schultz                      OK SYD                            Disk. 

H65- 4,20 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Jens Sørensen                       West/Ribe                         46:02           
   2. Svend Erik Bertelsen                OK SYD                            56:37    +10:35 
   3. Torben Jørgensen                    West/Ribe                       1:04:23    +18:21 
   4. Birger Jønsson                      OK SYD                          1:16:33    +30:31 
   5. Jens M. Ibsen                       Svendborg/OPI                   1:28:13    +42:11 

H5 4,03 km

Startet : 8   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. H. V. Jensen                        Odense OK                         46:13           
   2. Jørn Thomsen                        Kolding OK                        49:00    +02:47 
   3. Jørgen Olesen                       Odense OK                         51:40    +05:27 
   4. Else Hass                           OK Pan Århus                    1:04:38    +18:25 
   5. Niels J. Møller Hansen              Kolding OK                      1:07:10    +20:57 
   6. Per F. Henriksen                    OK H.T.F.                       1:09:05    +22:52 
   7. Bent Jacobsen                       Kolding OK                      1:11:28    +25:15 
   8. Niels Erik Uhlemann                 Kolding OK                      1:11:31    +25:18 

H70- 4,03 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Kurt Pedersen                       West/Ribe                         54:14           
   2. Frede Jacobsen                      OK SYD                          1:07:59    +13:45 
   3. Knud Erik Thomsen                   Svendborg/OPI                   1:21:17    +27:03 
   4. Herluf Jensen                       Svendborg/OPI                   1:25:16    +31:02 

D4 3,88 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Asta Terkelsen                      OK GORM                           56:06           
   2. Inger Marie Haahr                   OK H.T.F.                       1:00:38    +04:32 
   3. Tanya Prokhorova                    OK H.T.F.                       1:11:01    +14:55 
   4. Ulla Jensen                         OK GORM                         1:50:02    +53:56 
   5. Anette Hansen                       OK Esbjerg                      1:56:20  +1:00:14 

D65- 3,88 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Marianne Lorenzen                   West/Ribe                       2:33:14           

H-14 4,75 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Malthe Johannsen                    OK SYD                          1:13:31           

H-20B 4,75 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 1

      Anders Termansen                    OK SYD                            Disk. 

H35-B 4,75 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Hans-Henrik Hvelplund               OK SYD                          1:29:34           
   2. Ole Axelsen                         Svendborg/OPI                   1:44:13    +14:39 
      Ole Tønder                          OK SYD                            Disk. 

H6 4,75 km

Startet : 10   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Jeppe Liengård Caspersen            OK Snab                           47:38           
   2. Felix Isaksen                       OK Snab                           48:03       +25 
   3. Peter Modler Hedemann               Faaborg OK                        55:39    +08:01 
   4. Jonas Gabs                          OK Melfar                       1:01:03    +13:25 
   5. Christian Ramus                     OK FROS                         1:09:13    +21:35 
   6. Esben Ø. Pedersen                   OK GORM                         1:25:04    +37:26 
   7. Gustav Grant Ingildsen              Odense OK                       2:01:06  +1:13:28 
   8. Niels Roungkvist Uhlemann           Kolding OK                      2:11:43  +1:24:05 
      Frederick Thaasti                   OK Snab                           Disk. 
      Gustav Vinther Østermark Jense      Kolding OK                        Disk. 
      Jens Kr. V. Petersen                OK GORM                        Ikke startet 

H7 4,75 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Lars Thaasti                        OK Snab                         1:32:50           
   2. Jørgen Rasmussen                    OK H.T.F.                       1:50:31    +17:41 

D-20C 3,03 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Pernille Rarup                      OK SYD                            38:15           

D21-C 3,03 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 1

      Susanne Bargmeyer                   OK SYD                            Disk. 

D8 3,03 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Line Skousen                        OK Melfar                         28:22           
   2. Amanda modler Hedemann              Faaborg OK                        38:54    +10:32 
   3. Malene Kaysen Thomsen               OK Snab                           45:54    +17:32 
   4. Lotte Vinther Andersen              Kolding OK                        47:46    +19:24 
   5. Kirsten Hansen                      OK H.T.F.                         52:55    +24:33 
   6. Birte Ravn Jacobsen                 Kolding OK                        55:47    +27:25 

H21-C 3,03 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Jes Pedersen                        West/Ribe                         33:16           
   2. Martin Thorwest                     OK SYD                            36:04    +02:48 
      Asger Rarup                         OK SYD                         Ikke startet 

H8 3,03 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Mads Mikkelsen                      OK Melfar                         35:08           
   2. Laurits Egdal Kortegård             OK Melfar                         37:10    +02:02 
   3. Viktor Bro Fejring                  OK Melfar                         42:17    +07:09 

D5 3,15 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Grethe Larsen                       OK Snab                         1:01:33           
   2. Aase Eg Pedersen                    Kolding OK                      1:13:45    +12:12 
      Musse Brage                         OK Melfar                         Disk. 

D-14 4,20 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Annika Henriksen                    Svendborg/OPI                     45:13           
   2. Maria Bargmeyer                     OK SYD                          1:26:22    +41:09 

D21-B 4,20 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Gry Damkjær Axelsen                 Svendborg/OPI                   1:49:47           
   2. Tanja Johannsen                     OK SYD                          2:01:09    +11:22 

D35-B 4,20 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Leila Damkjær Pedersen              Svendborg/OPI                   1:40:13           
   2. Vita Jørgensen                      West/Ribe                       1:40:48       +35 
   3. Anette Lønborg                      West/Ribe                       2:40:06    +59:53 

D6 4,20 km

Startet : 10   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Ida Ravn Jacobsen                   Kolding OK                        47:11           
   2. Matilde Skousen                     OK Melfar                         52:17    +05:06 
   3. Nanna S. Knudsen                    OK GORM                           56:01    +08:50 
   4. Marie Louise Henning                Kolding OK                        57:16    +10:05 
   5. Cecilia Skaarup Uhlemann            Kolding OK                        58:07    +10:56 
   6. Maria Damgaard                      OK GORM                         1:03:57    +16:46 
   7. Johanne Kaysen Thomsen              OK Snab                         1:07:27    +20:16 
   8. Thea Veng Basse                     OK Melfar                       1:08:23    +21:12 
   9. Ulrikke Skov Kristensen             OK Melfar                       1:09:48    +22:37 
  10. Rikke Rasmussen                     OK Snab                         1:11:32    +24:21 
      Julie Liengård Caspersen            OK Snab                        Ikke startet 

D7 4,20 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Eva Örnhagen Jørgensen              OK Snab                           50:57           
   2. Charlotte Thaasti                   OK Snab                         1:15:27    +24:30 
   3. Joan Søgaard Jensen                 OK Melfar                       1:27:35    +36:38 
   4. Annett Lassen                       OK GORM                         1:32:07    +41:10 
   5. Henriette Mikkelsen                 OK Melfar                       1:43:45    +52:48 
      Anja Skaarup                        Kolding OK                        Disk. 

H-10 2,70 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Mads Peitersen                      West/Ribe                         29:44           

Begynder 2,70 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Sten Olof Jansson                   OK SYD                            43:39           
   2. Bente Honnens                       OK SYD                          1:01:42    +18:03 
   3. Anna-Marie Kühl                     OK SYD                          1:02:38    +18:59 
      Tülay Köycü                         West/Ribe                         Disk. 

D-12B 2,70 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Line Peitersen                      West/Ribe                         58:00           

DH9 2,70 km

Startet : 17   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Axel Örnhagen Jørgensen             OK Snab                           17:14           
   2. Christian Skaarup Uhlemann          Kolding OK                        19:32    +02:18 
   3. Asger Ø. Pedersen                   OK GORM                           21:49    +04:35 
   4. Magnus Lindahl                      OK Melfar                         22:08    +04:54 
   5. August Gabs                         OK Melfar                         22:46    +05:32 
   6. Valdemar Egdal Kortegård            OK Melfar                         23:10    +05:56 
   7. Ida Damsbo                          OK GORM                           23:18    +06:04 
   8. Bertram Bro Fejring                 OK Melfar                         27:13    +09:59 
   9. Aske Hedemann                       Faaborg OK                        30:38    +13:24 
  10. Astrid Damsbo                       OK GORM                           30:58    +13:44 
  11. Daniel Mikkelsen                    OK Melfar                         33:12    +15:58 
  12. Arman Hvenekær Rasmussen            OK H.T.F.                         34:09    +16:55 
  13. Mette Jensen                        OK Melfar                         35:10    +17:56 
  14. Pernille Hansen                     OK GORM                           53:31    +36:17 
  15. Bodil Nygaard Poulsen               OK GORM                           56:00    +38:46 
  16. Doris Blok                          OK Snab                           57:25    +40:11 
  17. Jakob Skousen                       OK Melfar                       1:04:53    +47:39 

Bane1 8,63 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Uffe Villumsen                      OK Snab                         1:41:47           

Bane2 6,45 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Rie Moos Villumsen                  OK Snab                         2:13:43           

Bane4 4,20 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Mads Basse Pedersen                 OK H.T.F.                         55:11           
   2. Hans Nielsen                        OK H.T.F.                       1:10:19    +15:08 
   3. Per Jessen-Klixbüll                 OK Pan Århus                    1:12:19    +17:08 
   4. Tina Rymer Rasmussen                                                1:19:56    +24:45 

Bane7 3,03 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Bernt O. Myrvold                    Sarpsborg OK                      36:56           
   2. Inger Munck                         OK H.T.F.                       2:02:47  +1:25:51