KM, Trelde, 16-09-2001
Opdateret 16. september 22:08

Skriv til Michael Christensen hvis du finder en fejl
Please write Michael Christensen if any error

Faaborg OKHerning OKHorsens OKKolding OKOdense OK
Odense PIOK DjursOK EsbjergOK FROSOK GORM
OK MelfarOK PANOK SNABOK SydOK West
OK-HTFRibe OKSilkeborg OKSvendborg OKViborg OK
Århus 1900


Faaborg OK

                                                      Resultat
  1 Emma Klingenberg              D-10A                  27:27    
  1 Ita Klingenberg               D-10B                  45:15    
  1 Inge Knudsen                  D11-12A                33:54    
    Rikke Petersen                D13-14A             Ej start    
  2 Helle Andersen                D21AK                1:21:58    
  4 Ethna Cavanagh                D21AK                1:32:22    
  2 Dorte Arvidsen                D45A                 1:11:35    
  2 Lis Knudsen                   D50A                   56:52    
    Mette Oscar                   D50A                Ej start    
  4 Tove Skovlyst                 D55A                 2:05:51    
  3 Margit Bertelsen              D65A                 2:12:40    
  5 David Kristensen              H-10A                  47:59    
  5 Simon Kristensen              H13-14A                57:54    
  9 Anders Knudsen                H13-14A              1:07:50    
    Malte Oscar                   H13-14A             Ej start    
    Tue Lassen                    H15-16A             Udgået      
  1 Bjarne Knudsen                H17-20A              1:19:09    
  3 Erik Skovgaard Knudsen        H17-20A              1:29:48    
  3 Thomas Lindschouw             H35A                 1:43:30    
  6 Søren Klingenberg             H40A                 1:54:14    
  2 Frede Sørensen                H45AK                1:36:05    
  6 Leif Knudsen                  H50A                 1:23:21    
 11 Morten Lassen                 H50A                 1:33:44    
 12 Erik Damgård                  H50A                 1:35:26    
    Frank Petersen                H50A                Udgået      
 11 Aksel Skovlyst                H55A                 1:15:35    
    Kaj Berthelsen                H65A                Udgået      
  1 Thorkild Nielsen              H75A                 1:38:09    
    Kaj Drostrup                  H80A                Ej start    
    

Herning OK

                                                      Resultat
  6 Frants Nielsen                H55A                 1:06:18    
  9 Leif B Nielsen                H55A                 1:14:16    

Horsens OK

                                                     Resultat
  1 Michelle Straube              D13-14B                37:31    
  2 Rikke Petersen                D13-14B                43:50    
  1 Joanna Kirstine Thomsen       D15-16A              1:02:51    
  1 Karina Boen Knudsen           D17-20A                59:47    
  4 Tanja Boen Knudsen            D17-20A              1:08:04    
  5 Sarah Naomi Thomsen           D17-20A              1:08:07    
    Claudia Schmidt Thomsen       D40A                Udgået      
  4 Grethe Boen Knudsen           D45A                 1:33:14    
  3 Hjalte Sebastian Thomsen      H-10A                  34:44    
  2 Jens Pedersen                 H-12B                  43:34    
  2 Alex Lund Nielsen             H35B                 1:19:04    
  8 Henrik Thomsen                H45A                 1:36:01    
  9 Gunnar Gjermandsen            H50A                 1:30:46    
    Henning Larsen                H50A                Ej start    
  8 Kaj Klingberg                 H60A                 1:00:00    
  5 Jakob Ravn                    H65A                 1:17:07    

Kolding OK

                                                     Resultat
    Maria Modler Høyer            D21A                Ej start    
    Mette Skovhus                 D21AK               Ej start    
    Rikke Lysemose Poulsen        D21AK               Ej start    
    Marianne Vang Poulsen         D40A                Udgået      
  2 Aase Eg Pedersen              D55A                 1:15:05    
  1 Annelise Uhlemann             D60A                 2:05:55    
  1 Ellen Staugaard               D65A                 1:23:19    
  2 Rita Jacobsen                 D65A                 1:31:20    
  1 Ulrik Staugaard               H21A                 1:42:47    
    Lars Nielsen                  H21A                Udgået      
    Jesper Fenger-Grøn            H21A                Ej start    
    Peter Sinding Poulsen         H21AM               Ej start    
    Erling S Hansen               H45A                Ej start    
  1 N P Pedersen                  H60A                   42:24    
  4 Bent Jacobsen                 H60A                   52:07    
  6 Jack Skrydstrup               H60A                   55:46    
  7 Niels Erik Uhlemann           H60A                   55:51    
 10 Niels J Møller Hansen         H60A                 1:18:23    
  4 Paul Staugaard                H65A                 1:15:23    
  

Odense OK

                                                      Resultat
  2 Pernille Spangsberg           D13-14A                44:55    
  3 Karen Ørsted                  D13-14A                53:49    
  4 Christina Balslev             D13-14A                59:52    
    Maja Bramming                 D15-16A             Ej start    
  2 Rikke Stamp                   D17-20A              1:01:10    
  6 Marete Spangsberg             D17-20A              1:09:03    
  1 Ayoe Berg                     D40A                 1:05:48    
  3 Gitte Spangsberg              D45A                 1:23:21    
  1 Annelise Just Boe             D45B                 1:21:54    
  1 Laust Berg                    H-10A                  30:54    
  1 Johan Berg                    H11-12A                29:04    
  2 Jesper Stamp                  H13-14A                52:05    
    Chris Balslev                 H15-16A             Udgået      
  3 Gintas Bloze                  H21A                 2:10:50    
    Troels Winter                 H21A                Udgået      
    Ole Amos Petersen             H21A                Udgået      
    Allan T Christensen           H21A                Ej start    
    Claus Bobach                  H21A                Ej start    
  1 Frans Ørsted                  H35B                 1:12:00    
  4 Allan Grundsøe                H40A                 1:46:22    
  8 Ole Balslev                   H40A                 2:15:26    
    Klavs Madsen                  H40A                Ej start    
  2 Kresten Madsen                H45A                 1:11:23    
  5 Gerhardt Jensen               H45A                 1:23:54    
  6 Sven Spangsberg               H45A                 1:29:56    
 10 Claus Thomsen Boe             H45A                 1:48:17    
 11 Erik Andersen                 H45A                 1:48:37    
    Claes Ø Larsen                H45AK               Ej start    
 15 Jens Chr. Hvelplund           H50A                 2:02:57    
  1 Jørgen Stamp                  H55A                 1:01:08    
  3 H V Jensen                    H55A                 1:04:07    
  5 Gunner Aaskov                 H55A                 1:06:00    
 15 Karsten Mogensen              H55A                 1:21:31    
 16 Palle Møller Nielsen          H55A                 1:27:24    
  2 Holger Mikkelsen              H60A                   46:00    
  5 Lars Jeppesen                 H60A                   53:59    
  1 Jørgen Voigt Arnsted          H65A                 1:01:16    
    Jens Pedersen                 H70A                Ej start    
    Carl Egon Berg                H75A                Udgået      
    Kay Lassen                    H80A                Udgået      
  1 Christian Pedersen            H/D15C                 53:56    
  

Odense PI

                                                     Resultat
  5 Hans Hvalsøe Hansen           H50A                 1:22:36    
  3 Jens Bonnichsen               H65A                 1:14:13    
    Knud Miller                   H65A                Udgået  
    

OK Djurs

                                                     Resultat
  4 Pernille Simonsen             D11-12A                40:55    
  5 Tove Simonsen                 D45A                 1:37:22    
  4 Anders Simonsen               H15-16A              2:55:51    
 13 Kjeld Simonsen                H55A                 1:19:50    
 

OK Esbjerg

                                                     Resultat
  5 Lise Hemdorff                 D11-12A                54:25    
    Anne-Louise Gadsbølle         D17-20A             Udgået      
    Kirstine Andersen             D17-20A             Ej start    
  3 Hanne Hemdorff                D35B                 2:08:02    
  3 Hanne Jochumsen               D40A                 1:21:41    
  1 Birte Kjems                   D50A                   47:07    
  1 Thomas Gadsbølle              H13-14A                51:29    
  3 Mads Jochumsen                H13-14A                55:05    
  4 Jakob Daugaard                H13-14A                55:49    
  1 Rasmus Johansen               H15-16A              1:03:11    
    Jakob Hemdorff                H15-16A             Udgået      
  2 Anders Bak                    H17-20A              1:19:24    
  1 Ole Gadsbølle                 H40A                 1:21:15    
    Flemming Hemdorff             H40A                Udgået      
  7 Per Christensen               H55A                 1:08:18    
  

OK FROS

                                                     Resultat
  3 Sara Letholm Skaarup          D11-12A                36:52    
    Lisa Madsen                   D13-14B             Ej start    
  3 Lisa Hansen                   D17-20A              1:06:11    
 10 Kasper Lind                   H13-14A              1:12:12    
  2 Jonas Linddorf                H15-16A              1:23:22    
  3 Esben Dalgaard                H15-16A              1:30:09    
  

OK GORM

                                                     Resultat
  3 Kamilla Vinther               D13-14B                54:27    
  2 Lisbeth Elbæk Pedersen        D35B                 1:44:11    
  1 Asta Terkelsen                D55A                   56:03    
  3 Bodil Mortensen               D60A                 2:09:05    
  2 Christian Ørskov              H11-12A                29:42    
  3 Mikkel Elbæk Pedersen         H11-12A                34:20    
  4 Toke Seir                     H17-20A              1:34:43    
  2 Claus Lyngby                  H21A                 2:01:57    
  3 Egon Vinther                  H45AK                1:56:14    
    Henning Mols                  H50A                Ej start    
    K Kr Terkelsen                H55A                Ej start    
  9 Niels Mortensen               H60A                 1:03:04    
  

OK Melfar

                                                      Resultat
  3 Aja Bordal                    D21AK                1:31:42    
  3 Karin Iwersen                 D50A                 1:18:58    
  3 Musse Brage                   D55A                 1:24:34    
  1 Dean Martin                   H-12B                  34:19    
  4 Søren Brage                   H21A                 2:47:02    
  1 Peter Knudsen                 H21AM                1:20:57    
 10 John Hansen                   H40A                 2:36:24    
  3 Gert Pedersen                 H50A                 1:18:57    
 10 Arne Brage                    H50A                 1:31:22    
 14 Per Sørensen                  H50A                 1:47:00  
 

OK PAN

                                                      Resultat
  6 Mette Overgaard               D11-12A              1:34:05    
  7 Gry Johansen                  D17-20A              1:11:45    
    Lis Overgaard                 D35B                Udgået      
  7 Jacob Overgaard               H13-14A              1:05:55    
  4 Henning Overgaard             H45A                 1:20:41    
  

OK SNAB

                                                      Resultat
  2 Kate Hansen                   D40A                 1:17:21    
  1 Doris Blok                    D70A                 1:40:28    
  4 Søren Laier                   H-10A                  38:25    
  6 Steffan Laier                 H13-14A              1:05:42    
 11 Aske Bode                     H13-14A              1:13:57    
  1 Karsten Blok                  H35A                 1:28:42    
  2 Claus Jensen                  H35A                 1:40:34    
  2 Finn Larsen                   H40A                 1:34:38    
  5 Lars Munch                    H40A                 1:47:12    
  7 Henrik Jensen                 H40A                 1:55:25    
  1 William Blok                  H50A                 1:10:47    
  4 Poul A Christensen            H50A                 1:21:47    
 12 Svend T Andersen              H60A                 1:54:44    
  1 Henning Kristensen            H70A                   53:00    
    Helge Ove Jørrald             H75A                Ej start    
    

OK Syd

                                                     Resultat
  1 Anne-Marie Jensen             D21AK                1:07:34    
  5 Hanne Ljungberg               D40A                 1:59:09    
    Susanne Holst                 D40A                Udgået      
  2 Edit Thomsen                  D60A                 2:08:02    
  7 Jørn Klausen                  H45A                 1:31:31    
    Sten Olof Jansson             H45A                Ej start    
  8 Kristian Toustrup             H50A                 1:28:47    
 13 Svend Erik Berthelsen         H50A                 1:37:53    
  8 Frede Jacobsen                H55A                 1:09:41    
 14 Mogens Thomsen                H55A                 1:20:48    
    Jon Mathiesen                 H55A                Udgået      
  6 Detlef Støhrmann              H65A                 1:36:51    
  7 Finn Illum                    H65A                 1:43:27    
  3 Henrik Justesen               H70A                 1:31:05    
  

OK West

                                                      Resultat
  4 Lene Thorsen                  D35B                 2:33:15    
    Else Pedersen                 D50A                Ej start    
  1 Jes Pedersen                  H-10B                  46:35    
  8 Lau Lønborg Nielsen           H13-14A              1:06:17    
  1 Søren Thorsen                 H13-14B                41:31    
  3 Palle Cavan                   H40A                 1:37:59    
  9 Per Bovièn Christensen        H45A                 1:42:07    
  7 Jens Sørensen                 H50A                 1:28:31    
    Mogens Nielsen                H50A                Udgået      
 18 Ivan Madsen                   H55A                 1:59:38    
 

OK-HTF

                                                     Resultat
  1 Maja Alm                      D13-14A                38:43    
  1 Helene Birk                   D17-B                1:45:08    
    Henriette Finderup            D21A                Udgået      
  1 Guri Alm                      D35A                 1:35:39    
  1 Solveig Nielsen               D35B                 1:14:35    
  2 Lasse Alm                     H-10A                  32:59    
    Kenneth Mathiesen             H11-12A             Udgået      
  1 Lars B Nielsen                H17-B                1:26:08    
  9 Søren Bertelsen               H40A                 2:22:49    
  1 Steffen Alm                   H45A                   59:01    
  2 Jørn F Andersen               H55A                 1:03:17    
  4 Carsten Quist Jørgensen       H55A                 1:05:10    
 10 Hans Nielsen                  H55A                 1:14:50    
  3 Erland Skøt                   H60A                   50:38    
  2 Keld B Nielsen                H65A                 1:09:07    
  2 Haagen E Larsen               H70A                   59:38    
  2 Dorthe Mathiesen              H/D15C                 57:26   
  

Ribe OK

                                                     Resultat
  1 Niels C Andersen              H45AK                1:25:35    
    Leif Pedersen                 H45AK               Ej start    
 16 Torben Jørgensen              H50A                 2:15:48 
 

Silkeborg OK

                                                     Resultat
  2 Kari Johannsen                D11-12A                36:13    
  1 Ingrid Johannsen              D45A                   51:29    
    Susanne Gasbjerg              D50A                Ej start    
  3 Flemming Johannsen            H45A                 1:17:26    
    Rasmus Lykkegård              H70A                Ej start  
    

Svendborg OK

                                                      Resultat
  4 Lis Ibsen                     D50A                 1:59:58    
  5 Mikkel Damkiær Pedersen       H17-20A              2:19:56    
    Henrik Steen Andersen         H21A                Ej start    
  4 Lars Jensen                   H35A                 1:52:08    
  2 Jens Ibsen                    H50A                 1:10:50    
 17 Knud Erik Thomsen             H55A                 1:44:35    
 11 Herluf Jensen                 H60A                 1:32:34  
 

Viborg OK

                                                     Resultat
  4 Anna Halborg-Madsen           D40A                 1:50:21   
  

Århus 1900

                                                     Resultat
    Vibeke Edsen                  D17-B               Udgået      
  5 Birgit Rasmussen              D50A                 2:07:44    
  5 Anders Edsen                  H35A                 2:02:52    
  3 Ole Jørgensen                 H35B                 2:26:15    
 12 Per Lind Jensen               H55A                 1:16:38