KM, Trelde, 16-09-2001
Opdateret 17. september 22:12

Skriv til Michael Christensen hvis du finder en fejl
Please write Michael Christensen if any error

Faaborg OKHerning OKHorsens OKKolding OKOdense OK
Odense PIOK DjursOK EsbjergOK FROSOK GORM
OK MelfarOK PANOK SNABOK SydOK West
OK-HTFRibe OKSilkeborg OKSvendborg OKViborg OK
Århus 1900

Faaborg OK

Resultat 1 Emma Klingenberg D-10A 27:27 1 Ita Klingenberg D-10B 45:15 1 Inge Knudsen D11-12A 33:54 Rikke Petersen D13-14A Ej start 2 Helle Andersen D21AK 1:21:58 4 Ethna Cavanagh D21AK 1:32:22 2 Dorte Arvidsen D45A 1:11:35 2 Lis Knudsen D50A 56:52 Mette Oscar D50A Ej start 4 Tove Skovlyst D55A 2:05:51 3 Margit Bertelsen D65A 2:12:40 5 David Kristensen H-10A 47:59 5 Simon Kristensen H13-14A 57:54 9 Anders Knudsen H13-14A 1:07:50 Malte Oscar H13-14A Ej start Tue Lassen H15-16A Udgået 1 Bjarne Knudsen H17-20A 1:19:09 3 Erik Skovgaard Knudsen H17-20A 1:29:48 3 Thomas Lindschouw H35A 1:43:30 6 Søren Klingenberg H40A 1:54:14 2 Frede Sørensen H45AK 1:36:05 6 Leif Knudsen H50A 1:23:21 11 Morten Lassen H50A 1:33:44 12 Erik Damgård H50A 1:35:26 Frank Petersen H50A Udgået 11 Aksel Skovlyst H55A 1:15:35 Kaj Berthelsen H65A Udgået 1 Thorkild Nielsen H75A 1:38:09 Kaj Drostrup H80A Ej start

Herning OK

Resultat 6 Frants Nielsen H55A 1:06:18 9 Leif B Nielsen H55A 1:14:16

Horsens OK

Resultat 1 Michelle Straube D13-14B 37:31 2 Rikke Petersen D13-14B 43:50 1 Joanna Kirstine Thomsen D15-16A 1:02:51 1 Karina Boen Knudsen D17-20A 59:47 4 Tanja Boen Knudsen D17-20A 1:08:04 5 Sarah Naomi Thomsen D17-20A 1:08:07 Claudia Schmidt Thomsen D40A Udgået 4 Grethe Boen Knudsen D45A 1:33:14 3 Hjalte Sebastian Thomsen H-10A 34:44 2 Jens Pedersen H-12B 43:34 2 Alex Lund Nielsen H35B 1:19:04 8 Henrik Thomsen H45A 1:36:01 9 Gunnar Gjermandsen H50A 1:30:46 Henning Larsen H50A Ej start 8 Kaj Klingberg H60A 1:00:00 5 Jakob Ravn H65A 1:17:07

Kolding OK

Resultat Maria Modler Høyer D21A Ej start Mette Skovhus D21AK Ej start Rikke Lysemose Poulsen D21AK Ej start Marianne Vang Poulsen D40A Udgået 2 Aase Eg Pedersen D55A 1:15:05 1 Annelise Uhlemann D60A 2:05:55 1 Ellen Staugaard D65A 1:23:19 2 Rita Jacobsen D65A 1:31:20 1 Ulrik Staugaard H21A 1:42:47 Lars Nielsen H21A Udgået Jesper Fenger-Grøn H21A Ej start Peter Sinding Poulsen H21AM Ej start Erling S Hansen H45A Ej start 1 N P Pedersen H60A 42:24 4 Bent Jacobsen H60A 52:07 6 Jack Skrydstrup H60A 55:46 7 Niels Erik Uhlemann H60A 55:51 10 Niels J Møller Hansen H60A 1:18:23 4 Paul Staugaard H65A 1:15:23

Odense OK

Resultat 2 Pernille Spangsberg D13-14A 44:55 3 Karen Ørsted D13-14A 53:49 4 Christina Balslev D13-14A 59:52 Maja Bramming D15-16A Ej start 2 Rikke Stamp D17-20A 1:01:10 6 Marete Spangsberg D17-20A 1:09:03 1 Ayoe Berg D40A 1:05:48 3 Gitte Spangsberg D45A 1:23:21 1 Annelise Just Boe D45B 1:21:54 1 Laust Berg H-10A 30:54 1 Johan Berg H11-12A 29:04 2 Jesper Stamp H13-14A 52:05 Chris Balslev H15-16A Udgået 3 Gintas Bloze H21A 2:10:50 Troels Winter H21A Udgået Ole Amos Petersen H21A Udgået Allan T Christensen H21A Ej start Claus Bobach H21A Ej start 1 Frans Ørsted H35B 1:12:00 4 Allan Grundsøe H40A 1:46:22 8 Ole Balslev H40A 2:15:26 Klavs Madsen H40A Ej start 2 Kresten Madsen H45A 1:11:23 5 Gerhardt Jensen H45A 1:23:54 6 Sven Spangsberg H45A 1:29:56 10 Claus Thomsen Boe H45A 1:48:17 11 Erik Andersen H45A 1:48:37 Claes Ø Larsen H45AK Ej start 15 Jens Chr. Hvelplund H50A 2:02:57 1 Jørgen Stamp H55A 1:01:08 3 H V Jensen H55A 1:04:07 5 Gunner Aaskov H55A 1:06:00 15 Karsten Mogensen H55A 1:21:31 16 Palle Møller Nielsen H55A 1:27:24 2 Holger Mikkelsen H60A 46:00 5 Lars Jeppesen H60A 53:59 1 Jørgen Voigt Arnsted H65A 1:01:16 Jens Pedersen H70A Ej start Carl Egon Berg H75A Udgået Kay Lassen H80A Udgået 1 Christian Pedersen H/D15C 53:56

Odense PI

Resultat 5 Hans Hvalsøe Hansen H50A 1:22:36 3 Jens Bonnichsen H65A 1:14:13 Knud Miller H65A Udgået

OK Djurs

Resultat 4 Pernille Simonsen D11-12A 40:55 5 Tove Simonsen D45A 1:37:22 4 Anders Simonsen H15-16A 2:55:51 13 Kjeld Simonsen H55A 1:19:50

OK Esbjerg

Resultat 5 Lise Hemdorff D11-12A 54:25 Anne-Louise Gadsbølle D17-20A Udgået Kirstine Andersen D17-20A Ej start 3 Hanne Hemdorff D35B 2:08:02 3 Hanne Jochumsen D40A 1:21:41 1 Birte Kjems D50A 47:07 1 Thomas Gadsbølle H13-14A 51:29 3 Mads Jochumsen H13-14A 55:05 4 Jakob Daugaard H13-14A 55:49 1 Rasmus Johansen H15-16A 1:03:11 Jakob Hemdorff H15-16A Udgået 2 Anders Bak H17-20A 1:19:24 1 Ole Gadsbølle H40A 1:21:15 Flemming Hemdorff H40A Udgået 7 Per Christensen H55A 1:08:18

OK FROS

Resultat 3 Sara Letholm Skaarup D11-12A 36:52 Lisa Madsen D13-14B Ej start 3 Lisa Hansen D17-20A 1:06:11 10 Kasper Lind H13-14A 1:12:12 2 Jonas Linddorf H15-16A 1:23:22 3 Esben Dalgaard H15-16A 1:30:09

OK GORM

Resultat 3 Kamilla Vinther D13-14B 54:27 2 Lisbeth Elbæk Pedersen D35B 1:44:11 1 Asta Terkelsen D55A 56:03 3 Bodil Mortensen D60A 2:09:05 2 Christian Ørskov H11-12A 29:42 3 Mikkel Elbæk Pedersen H11-12A 34:20 4 Toke Seir H17-20A 1:34:43 2 Claus Lyngby H21A 2:01:57 3 Egon Vinther H45AK 1:56:14 Henning Mols H50A Ej start K Kr Terkelsen H55A Ej start 9 Niels Mortensen H60A 1:03:04

OK Melfar

Resultat 3 Aja Bordal D21AK 1:31:42 3 Karin Iwersen D50A 1:18:58 3 Musse Brage D55A 1:24:34 1 Dean Martin H-12B 34:19 4 Søren Brage H21A 2:47:02 1 Peter Knudsen H21AM 1:20:57 10 John Hansen H40A 2:36:24 3 Gert Pedersen H50A 1:18:57 10 Arne Brage H50A 1:31:22 14 Per Sørensen H50A 1:47:00

OK PAN

Resultat 6 Mette Overgaard D11-12A 1:34:05 7 Gry Johansen D17-20A 1:11:45 Lis Overgaard D35B Udgået 7 Jacob Overgaard H13-14A 1:05:55 4 Henning Overgaard H45A 1:20:41

OK SNAB

Resultat 2 Kate Hansen D40A 1:17:21 1 Doris Blok D70A 1:40:28 4 Søren Laier H-10A 38:25 6 Steffan Laier H13-14A 1:05:42 11 Aske Bode H13-14A 1:13:57 1 Karsten Blok H35A 1:28:42 2 Claus Jensen H35A 1:40:34 2 Finn Larsen H40A 1:34:38 5 Lars Munch H40A 1:47:12 7 Henrik Jensen H40A 1:55:25 1 William Blok H50A 1:10:47 4 Poul A Christensen H50A 1:21:47 12 Svend T Andersen H60A 1:54:44 1 Henning Kristensen H70A 53:00 Helge Ove Jørrald H75A Ej start

OK Syd

Resultat 1 Anne-Marie Jensen D21AK 1:07:34 5 Hanne Ljungberg D40A 1:59:09 Susanne Holst D40A Udgået 2 Edit Thomsen D60A 2:08:02 7 Jørn Klausen H45A 1:31:31 Sten Olof Jansson H45A Ej start 8 Kristian Toustrup H50A 1:28:47 13 Svend Erik Berthelsen H50A 1:37:53 8 Frede Jacobsen H55A 1:09:41 14 Mogens Thomsen H55A 1:20:48 Jon Mathiesen H55A Udgået 6 Detlef Støhrmann H65A 1:36:51 7 Finn Illum H65A 1:43:27 3 Henrik Justesen H70A 1:31:05

OK West

Resultat 4 Lene Thorsen D35B 2:33:15 Else Pedersen D50A Ej start 1 Jes Pedersen H-10B 46:35 8 Lau Lønborg Nielsen H13-14A 1:06:17 1 Søren Thorsen H13-14B 41:31 3 Palle Cavan H40A 1:37:59 9 Per Bovièn Christensen H45A 1:42:07 7 Jens Sørensen H50A 1:28:31 Mogens Nielsen H50A Udgået 18 Ivan Madsen H55A 1:59:38

OK-HTF

Resultat 1 Maja Alm D13-14A 38:43 1 Helene Birk D17-B 1:45:08 Henriette Finderup D21A Udgået 1 Guri Alm D35A 1:35:39 1 Solveig Nielsen D35B 1:14:35 2 Lasse Alm H-10A 32:59 Kenneth Mathiesen H11-12A Udgået 1 Lars B Nielsen H17-B 1:26:08 9 Søren Bertelsen H40A 2:22:49 1 Steffen Alm H45A 59:01 2 Jørn F Andersen H55A 1:03:17 4 Carsten Quist Jørgensen H55A 1:05:10 10 Hans Nielsen H55A 1:14:50 3 Erland Skøt H60A 50:38 2 Keld B Nielsen H65A 1:09:07 2 Haagen E Larsen H70A 59:38 2 Dorthe Mathiesen H/D15C 57:26

Ribe OK

Resultat 1 Niels C Andersen H45AK 1:25:35 Leif Pedersen H45AK Ej start 16 Torben Jørgensen H50A 2:15:48

Silkeborg OK

Resultat 2 Kari Johannsen D11-12A 36:13 1 Ingrid Johannsen D45A 51:29 Susanne Gasbjerg D50A Ej start 3 Flemming Johannsen H45A 1:17:26 Rasmus Lykkegård H70A Ej start

Svendborg OK

Resultat 4 Lis Ibsen D50A 1:59:58 5 Mikkel Damkiær Pedersen H17-20A 2:19:56 Henrik Steen Andersen H21A Ej start 4 Lars Jensen H35A 1:52:08 2 Jens Ibsen H50A 1:10:50 17 Knud Erik Thomsen H55A 1:44:35 11 Herluf Jensen H60A 1:32:34

Viborg OK

Resultat 4 Anna Halborg-Madsen D40A 1:50:21

Århus 1900

Resultat Vibeke Edsen D17-B Udgået 5 Birgit Rasmussen D50A 2:07:44 5 Anders Edsen H35A 2:02:52 3 Ole Jørgensen H35B 2:26:15 12 Per Lind Jensen H55A 1:16:38