Arkiv


Referater fra generalforsamling og møder


Arrangører af julenatløbsfesten

Arrangører af julenatløbene

Jubilæumsfadet


Løb i 2002

Resultatliste FROS's julefidusløb lø.7.dec. 2002
Julenissekortet Skærbæk 2002


Løb i 2001

B-løbet i Trelde

Resultatliste klubmesterskaber 2001 og stafet med Melfar

Resultatliste FROS's julefidusløb lø.1.dec. opdateret 12-12-01


Løb i 2000

Natløb i Randalen 15. september


DM-lang i Trelde 2. april 2000  Resultatliste m.v.


Resultatliste julenatløbet 2000


Løb i 1999

Resultatliste fra natløbet 21. sep. 1999


Resultatliste fra C-Løbet i Gauerslund / Gårslev d. 28. august 1999


Klubmesterskaber

Klubmestre dag år 2000

Piger: Lisa Madsen
Drenge: Martin Hansen
-> h40: Kim Linde
h40-50: Niels Møller Petersen
H 50-60: Ole Hoffmann
H60- : Henry Petersen

Damer indtil 50: Gitte Hoffmann
Damer over 55: Grethe Nielsen

Natmesterskaber år 2000

Martin Hansen
Torben Hansen
Jørgen Spetzler
Nye over 21 år: Bent Andersen

Bompokalen år 2000

Jesper Hoffmann

Divisionsturneringen

Sydkredsen har 3 divisioner og hver klub løber 2 turneringsløb mod hver af de andre klubber i divisionen.
Vinderen af divisonen rykker op, og taberen rykker ned.

I 1999 blev stillingen i 2. division.

Esbjerg / Hviding / Ribe 8 point
Kolding 4 point
FROS 0 point

Resultat af divisionsmatch  27-08-2000 i Åbenrå


Holdresultaterne var: 
FROS / MELFAR - SNAB    92 - 73
FROS / MELFAR - OPI / SVENDBORG    100 - 67
FROS / MELFAR - OK ESBJERG    89 - 76


Vi kan jo som klubsamarbejdshold ikke stille op i 1. division, så oprykningen overlader vi med
glæde til OK Esbjerg, der som sejrherre de foregående mindst 2 år må fortjene fornøjelsen.

 


Fastelavnsløjer i klubhuset - se billeder


Læs om årets bom 1998


Bestyrelsens skriftlige beretning for 1999


** Klubhus omdannet til computercafe ** Download orienteringsløb på computer.


TV-FROS v/ Kim Linde Video fra klubturen m.v.


Klubmestesterskab resultater - også resultater fra "lokumsstafetten"


Billeder fra DM-stafet - hint: søg over teksten for flere billeder


Natløbet i Hannerup ti. 21. sep. Resultatliste


Og vinderen er .... - resultat af træningsmesterskaberne v/ Kim Linde - opdateret 13. sep. 99



Sidste nyt fra Hannerup, se billeder fra stafettræningen


Wild West løbet Kim Lindes referat af løbet


Fælles regler for natløb i Sydkredsen
med gennemgående konkurrence

Sidst opdateret 06-11-2001